14. května 2011 v 22:42 | hl. trenér Jaroslav Liška

SK Lipová - FC Ptení 1:1 pol. 0:0

Branka: Koudelka Zdenek

Sestava: Abrahám, Václavík, Koudelka P., Barták T, Barák, Koudelka Z, Žilka F., Zapletal, Koudelka M - 66min. Liška J., Vlček M, Liška M. - 60min. Možný. Připr. Žilka J.

Pár hodin po utkání, když jsem si všechno nechal projít hlavou, jsem opět zhnusený fotbalem. To co předvedl rozhodčí Pazdera, nasvědčuje tomu, že můj kolega Josef Pospíšil z Protivanova měl pravdu, abychom hodnotili rozhodčí podle jejich výkonů.
Já sám chápu a mám úctu ke stáří, ale to co předvedl rozhodčí v tomto utkání, tak na tom se rozum pozastavuje. To že nechal dokopat naše hráče, to byla prvotřídní ubohost. To že neudělil dvě červené karty v první poločase za zákrok, kdy ve 20min. náš hráč Liška M. šel sám na brankáře, tak to je neodpustitelná sprosťárna a ve 34min. kdy byl faulován Zdenek Koudelka bez snahy hrát míč hráčem Ptení, rozhodčí mu udělil pouze žlutou kartu, tak to si myslím, že nemá v dějinách fotbalu v ČR obdoby. Já po 21 letech praxe jako trenér v různých mužstvech nemám dál zapotřebí snášet takové věci. Proto dnes s chladnou hlavou upozorňuju, že pokud po valné hromadě OFS Pv nepřijdou razantní změny, co se týče věku rozhodčích, tak se o to budu snažit sám, aby byl limitovaný věk, pro splnění fyzických prověrek rozhodčích, neboť pochybuju, že jestli někdo píská na 60m a stojí od toho další 40m, tak vidí všechno přesně. Nechci si stěžovat, ani nemám zájem někoho špinit, ale dnes by si některé oddíly, co se angažovaly, aby ten výsledek skončil, jak skončil, měly zamést před svým prahem a nebýt, tak nenažraní, že oni musí být tím mužstvem, co postoupí do třetí třídy. Myslím si, že dnes to bylo vidět po všech stránkách a hlavně v druhém poločase, kdy nás pan sudí nenechal absolutně hrát. Prostě dnes jsem si připadal, jak můj kolega z Konice Martin Slezák, když hodnotil utkání Konice B - Kostelec na Hané, že se soupeř jen válel po hřišti a zdržoval. Když si to dnes uvědomím, tak si myslím, že jsme druhý poločas hráli čistých 15 minut, protože jsme pořád odnášeli hostující hráče ze hřiště. Když jsem se já rozhodčího ptal, proč nenastavil, tak říkal, že je rád, že nikoho nevyloučil. To je všechno k této záležitosti.
Co se týče samotného utkání, tak si myslím, že jsme měli trošku v gatích a že se nám nedařily některé akce dotáhnout do konce. Ve 24min. Liška M hlavičkoval jen 10cm vedle levé tyče. Ve 25min. zas skvělý centr Mirka Zapletala jen těsně minul Martin Vlček a je velká škoda, že jsme tyto šance neproměnili, protože v této době jsme vedli 1:0 a mohl jsem zápas rozhodnout.
1pol. Byl docela solidní z obou stran ikdyž říkám, že prostě hostující hráči měli hrát v této době již v 9 hráčích. Pokud se s tím nebude něco dělat, tak agrese ve fotbale poroste a těžko se s tím bude dat něco dělat. Můžeme se dostat i do problému, že v nižších třídách to může vypadat jak v 80 letech v Anglii. Tam se dokázali ponaučit z vulgarity fotbalu a momentálně je řada na nás, protože u nás to běží naplno.
Co se týče druhého poločasu, tak jsme si opět vytvořili nějaké šance, ale nedařilo se nám to skrz rozkouskovanou hru dotáhnout do konce. Je mi velice líto některých lidí, kteří se ponížili k zákrokům na moje hráče. Měli by si uvědomit, že ti kluci studují a nemají zapotřebí, aby jim někdo ubližoval na zdraví. Vrcholem bylo když jsem já střídal v 68 min. a někteří z Ptenských hráčů mě nazvali dědkem, což mě neuráží, ba naopak mě to víc posilňuje a povzbuzuje. Dědek jim dal v 90min. ale přesný rozhodčí Pazdera viděl nesmyslný faul, když dva hráči Ptení zalehli vlastního brankáře. Na tomto momentu je zarážející, že Pazdera nejdříve zapískal gol a zhruba po 15 vteřinách všechno vrátil, když některý z hráčů Ptení zařval faul a doopravdy se kopal faul proti SK Lipové. Nevím, co tímto momentem myslel. Nedokázal to vysvětlit ani po konci zápasu. Jen je rád, že se utkání dohrálo.
Já si myslím, že branka byla reguerní a potvrdil mi to i kapitán Ptení, můj dlouholetý kamarád. Takže nevím, co si o tom mám myslet, ale ať všichni zapomenou na to, že my to vzdáme. Budeme bojovat dál a znova se pokusíme navázat na předchozí výsledky. Uděláme proto vše a já v první řadě. Na to se můžete všichni spolehnout