Březen 2011

Soustředění

19. března 2011 v 0:45 | Michal |  FotkyInformace

18. března 2011 v 14:39 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Informace o mužstvech na jarní sezonu 2011
Příprava začala 21.ledna, muži A, muži B + 6 dorostenců, během tohoto období se stalo několik věcí, které jsme museli rozhodnout.
V mužské kategorii nebyl žádný problém. Ale v dorostenecké bohužel nastalo to, co jsem očekával. Opět trénovalo jen těch 6 lidí, což znamenalo rozhodnutí celého výboru SK Lipová, aby byla soutěž dorostu pro jarní sezonu zrušena, což se také stalo, když jsme poslali na OFS Prostějov odstoupení ze soutěže. Momentálně nebylo možno hrát s tak malým počtem hráčů a nakonec i pro kluky to nebyl žádný přínos. Je to bohužel pravda, děcka nejsou a nebudou. Mezi našimi žáky je hrozný věkový rozdíl, což znamená, že dorost bude možno poskládat až tak za dva roky.
Co se týče jarní sezony, tak je určitě třeba zmínit, že u A týmu odešli hráči a to Aleš Burget(návrat Brodek u Konice), Naniáš Michal(zkouší angažmá ve vyšší soutěži), Jaroslav Lehký(návrat do Kralic).
Těmto hráčům děkujeme, za to co v našem klubu předvedli a přejeme jim hodně úspěchu v jiných oddílech.
My naopak zkoušíme Radka Vybíhala z Protivanova. Určitě v jarní části dostanou šanci i někteří hráči mladšího věku.
Co se týče B mužstva, tak tam se přesouvá našich 6 dorostenců, kteří budou pravidelně v utkáních nastupovat. Prakticky se vytvoří parta kluků, která před dvěma roky hrála 1.A třídu dorostu. A já si od toho slibuji hodně.
Co se týče žáků a přípravek, tak tam jsme dosáhli výborných výsledků v zimním období. Kluci a holky dosáhli na medaile, což nás těší a bereme to jako velký úspěch a pomalu nám přibývá několik nových mladých hráčů o které se starají Fana Koudelka a Josef Liška.
Holky se také připravují. Sehrály v zimě jak halový turnaj v Kostelci na Hané, tak i zápas v Blansku s Kotvrdovicema a i v tomto vidím určitě do budoucna smysl. Jen si přejeme, aby holky vydržely a výsledky přijdou.

Jinak všem přeji mnoho úspěchů na jarní odvety na hřišti i v osobním životě.
SK Lipová - SK Loštice 19.3.2011 od 10:30 UT Prostějov
SK Lipová - Sokol Ždětín 27.3.2011 od 16:00 hřiště Lipová

Pro B mužstvo jednám s dvěma oddílama o termínech, aby si kluci zahráli a sehráli se.

Dne 11.3. - 13.3. se naše mužstva zúčastnila soustředění v Jaroměřicích. Ubytování bylo u Trojanů, soustředění se vydařilo, parta byla výborná a všichni hráči, co tam byli si zaslouží poděkování.

Holky

18. března 2011 v 14:38 | hl. trenér Jaroslav Liška. |  Články
FOTO: Dívky z regionu válí s mičudou jako Maradona

Kostelec na Hané - Celkem jednadvacet utkání ve vysokém nasazení se spoustou šancí, branek, individuálních akcí i kombinací a s několika ostřejšími zákroky mohli o sobotním dopoledni sledovat fotbaloví fajnšmekři. V kostelecké sportovní hale se střetlo celkem sedm dívčích týmů a celkové první místo zůstalo doma.


Zcela suverénně si vedla sestava s názvem FC Kostelec Růžovky, v níž nechyběla ani útočnice 1. FC Slovácko a juniorská reprezentantka Gabriela Matoušková. S jedenácti brankami se také stala nejlepší střelkyní celé akce a výrazně tak přispěla k pěti výhrám, jedné remíze a poměru branek 22:4. Druhý kostelecký výběr skončil díky třem brankám Denisy Sekaninové po výhře nad Výšovicemi a remíze s Lipovou šestý.

Zbylá dvě místa na stupních vítězů si zajistily boskovické výběry. Druhé skončily vinou horšího skóre FC Boskovice Gunners, kde poutala největší pozornost další prvoligová fotbalistka - záložnice pražské Sparty Kamila Veselá. Záda jim pak kryly FC Boskovice Ladies.

"Holky to vyhecovaly a tak to má být. Nakonec jsme udělali jeden výběr silnější. Druhý tvořily mladší hráčky, které potřebují ještě získávat zkušenosti. Zahrály spoustu těžkých zápasů, líbily se mi zejména proti Boskovicím, kdy prohrály jen 1:2," stručně zhosnotil trenér Petr Merta. Radost měl i z organizace dějství, kdy se vše včetně časového plánu vydařilo na jedničku a jedinou kaňkou bylo zranění jedné z lipovských hráček.

Brodečanky braly brambory


Všech sedm celků vstřelilo alespoň jednu branku, nikdo neskončil ani bodu, ani dokonce bez výhry. A to přestože se hrálo pouze jednou deset minut. Jen těsně pod medailovými pozicemi se pak usídlily Brodečanky, jejichž kouče Josefa Takáče trochu mrzela porážka 0:1 s Lipovou. K bronzu je neposunula ani střela Pavlíny Ošlejškové mladší v rozhodujícím duelu proti boskovickým Ladies, neboť ji půl minuty před koncem zastavila tyč. Bezbranková remíza pak těsně stačila soupeřkám.

"Turnaj splnil svůj účel. Nemáme od Nového roku natrénováno, ale holky se snažily a dokázaly hrát i bez Jany Jelínkové. Zahráli jsme si fotbal a vyzkoušeli téměř všechna děvčata. Důležitější pro mě ale bude venkovní hřiště," shrnul své dojmy Takáč.

Hned za Brodečankami se umístily Lipovanky, které oproti předchozímu vystoupení na Mrňka Cupu zaznamenaly další pokroky. V bráně se několika výtečnými zákroky opět blýskla Bronislava Kozlovská a tentokrát se její hráčky prosadily i střelecky. Konkrétně Petra Přikrylová vítěznou brankou proti Brodku.

"Holky podaly slušný výkon a můžeme být spokojeni. Krásně uspořádaný turnaj a představilo se tu i několik ligových hráček. Nyní bychom chtěli začít trénovat aspoň dvakrát týdně," vyjádřil se jeden z lipovských trenérů Josef Liška.

Se suverénně nejmladším výběrem pak přijel čtvrtý regionální ženský fotbalový zástupce - FC Výšovice. Svěřenkyně hrající trenérky Ivy Šachové sice obsadily sedmou pozici, zdaleka se ale neprezentovaly bojácným chováním. Vyústilo to nejen ve výhru nad Lipovou, ale i zvolení Kateřiny Šachové nejlepší gólmankou turnaje.

Doplňkovou soutěž mezi fotbalovými trenéry ve střelbě do prázdné brány přes celé hřiště pak vyhrál kouč Lipové Josef Liška.


Sestavy

SK Lipová: Bronislava Kozlovská, Žaneta Vondráčková, Veronika Kozlovská, Natálie Kozlovská, Petra Přikrylová, Kateřina Koudelková, Terezie Kozlovská, Zuzana Žvátorová

FC Boskovice Ladies: Radka Kambová, Martina Krejčířová, Lucie Alexová, Jana Kučková, Františka Vičarová, Emílie Hubená, Eliška Satrapová, Eva Klevetová, Radka Kočvarová

FC Výšovice: Kateřina Šachová, Nikola Zahradníčková, Veronika Knollová, Kristýna Ondráková, Pavla Jančiarová, Sára Rožičová, Klára Zahradníčková, Iva Šachová

FC Růžovky Kostelec: Gabriela Řezníčková, Martina Pitáková, Gabriela Matoušková, Lucie Tomešová, Lenka Schönová, Veronika Páleníková, Denisa Konrádová, Petra Všetičková, Veronika Paličková, Kateřina Bošková

FC Gunners Boskovice: Jana Paděrová, Ida Horňová, Ivana Braunšlegerová, Kamila Veselá, Klára Dokoupilová, Nikola Odehnalová, Michaela Farská, Markéta Odehnalová

TJ Jiskra Brodek u Konice: Pavla Freharová, Monika Mikešová, Lucie Machačová, Marie Hanáková, Martina Burgetová, Pavlína Ošlejšková mladší, Petra Václavková, Aneta Freharová, Tereza Machová, Veronika Zapletalová, Radka Bělunková, Pavlína Ošlejšková starší, Marie Ošlejšková, Magdaléna Freharová, Andrea Kozáková, Jana Jelínková, Tereza Mrňková

FC Juventus Kostelec: Ludmila Zdřálková, Kristýna Vykopalová, Aneta Píchalová, Petra Pavlíčková, Lucie Crhonková, Lucie Hájková, Klára Knápková, Eliška Drápalová, Zuzana Burgetová, Adamová, Denisa Sekaninová.


Výsledky

Boskovice Ladies - Kostelec Juventus 2:0, FC Výšovice - Brodek u Konice 0:1, Kostelec Růžovky - Boskovice Gunners 2:2. SK Lipová - Boskovice Ladies 0:0, Kostelec Juventus - Výšovice 1:0, Brodek u Konice - Kostelec Růžovky 0:3, Lipová - Výšovice 0:1, Kostelec Růžovky - Kostelec Ladies 6:1, Boskovice Gunners - Brodek u Konice 1:0, Boskovice Ladies - Výšovice 2:0, Lipová - Kostelec Růžovky 0:5, Kostelec Juventus - Boskovice Gunners 1:2, Kostelec Růžovky - Boskovice Ladies 1:0, Boskovice Gunners - Lipová 4:0, Výšovice - Kostelec Růžovky 0:5, Lipová - Brodek u Konice 1:0, Boskovice Ladies - Boskovice Gunners 0:1, Brodek u Konice - Kostelec Juventus 1:0, Boskovice Gunners - Výšovice 2:0, Brodek u Konice - Boskovice Ladies 0:0, Kostelec Juventus - Lipová 0:0.


Konečná tabulka

1. Kostelec Růžovky 5 1 0 22:4 16 bodů
2. Boskovice Gunners 5 1 0 12:3 16
3. Boskovice Ladies 2 2 2 4:2 8
4. Brodek u Konice 2 1 3 2:5 7
5. SK Lipová 1 2 3 1:10 5
6. Kostelec Juventus 1 4 3:11 4
7. FC Výšovice 1 0 5 1:11 3


Nejlepší střelkyně: Gabriela Matoušková (FC Kostelec Růžovky)

Nejlepší brankářka: Kateřina Šachová (FC Výšovice)

Nejpřesnější kouč: Josef Liška (SK Lipová)

FC Kralice na Hané B – SK Lipová

18. března 2011 v 14:35 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Druhý zápas, který se nehrál v Prostějově, ale na olomoucké umělce, přinesl Liškovi více radosti. Proti Kralicím se zásluhou Burgeta, Havlena, Macourka či Žilky dostali Lipovští do mnoha šancí a zásluhou Davida Abraháma i dvě z nich proměnili. Naopak Rozsíval si s brejky poradil a inkasoval jen jednou, což znamenalo výhru 2:1.

"Hráli jsme super technický fotbal, i Kralice musím pochválit. Jejich béčko kvalitou určitě patří do naší B třídy," je přesvědčen Liška. Mrzelo ho jen méně přihrávek ve druhém poločase, kdy hráči místo najití volného spoluhráče zvolili raději kličku.

Herní varianty mohou jeho hráči vypilovat na soustředění v Jaroměřicích, kde se budou připravovat od pátku do neděle. Novými hráči v kádru jsou jen vlastní Havlen s Michalem Koudelkou a z Protivanova zkoušený Vybíhal. Nikdo další již zřejmě SK neposílí a pokud ano, tak až těsně před startem jarní části.

Další utkání čeká na Lipovské až 19. března, kdy se na umělé trávě v Prostějově střetne od půl jedenácté s Lošticemi. O týden později pak v generálce přivítají na vlastním hřišti mužstvo Zdětína.


FC Kralice na Hané B - SK Lipová 1:2 (0:0)
Branky Lipové: 53. a 88. D. Abrahám

Lipová: Rozsíval - Spáčil, Barák, Žilka, P. Koudelka, Přikryl, Takáč, Burget, Zapletal, Z. Koudelka, Barták, Macourek, Havlen, D. Abrahám, M. Koudelka. Trenér: Jaroslav Liška.

SK Lipová – Sokol Čechovice

18. března 2011 v 14:34 | hl. trenér Jaroslav Liška
Lipovští zdolali béčko Kralic a míří na soustředění

Lipová - Úvodní dvě přátelská střetnutí sehrálo do dnešních dnů áčko SK Lipová. Po podzimu čtvrtý celek I. B třídy nejprve neuspěl proti o soutěž výš hrajícím Čechovicím, následně si poradil s B-týmem Kralic na Hané.


Souboj s nejvýše postaveným prostějovským fotbalovým celkem vyzněl poměrem 1:5 zcela jednoznačně v neprospěch Lipové. "Problém nebyl v rozdílné kvalitě, ale ve změně postů. První poločas proti Čechovicím jsme hráli velice dobře, ale nedali šance, pak jsem začal kombinovat se sestavou," vysvětlil rozdílné výsledky lipovský kouč Jaroslav Liška. Soupeř byl podle něj lepší důrazu, přihrávkách a hlavně zakončení.

To trenér Čechovic mohl zářit spokojeností. Sestavu se mu podařilo zkonsolidovat a díky širšímu kádru ho tolik netrápí ani množství nemocí a zranění. "Většina hráčů je ročník narození 88 až 91, ale mladí odchovanci se do mužské kategorie dostali. Nechci je omezovat, pokud se tedy nikdo nezraní nebo neprodá, nechci nikoho měnit," je potěšen silou mančaftu Stanislav Bilík.

Díky menšímu počtu zápasů na jaře naplánoval tentokrát až osm přáteláků a ještě před Lipovou tak jeho hráči zdolali divizní dorost Uničova 4:1, Slavonín 6:1 a dorostence 1.SK Prostějov taktéž 6:1.


SK Lipová - Sokol Čechovice 1:5 (0:1)

Branky: Z. Koudelka - Kvapil 2, Chmelík, Urbánek, Zacpal

Lipová: J. Abrahám (55. Rozsíval) - Spáčil, P. Koudelka, Takáč, Přikryl, Macourek, Barák, Z. Koudelka, Müller, D. Abrahám, Burget, Žilka, Barták, Zapletal, M. Koudelka, Vybíhal. Trenér: Jaroslav Liška.
Čechovice: Švéda (46. Brablec) - Mach, Šťastný, Chmelík, Havlíček - Bílý, Haluza, Horák, Urbánek - Šteigl, Kvapil. Střídali: Kolečkáč a Zacpal. Trenér: Stanislav Bilík.