Prosinec 2010

Rozhovor : Jaroslav Liška

15. prosince 2010 v 15:43 | Jiří Možný |  Články


Doma jsme hráli výborný fotbal, libuje si kouč Lipové


Lipová - Vydařený podzim mají za sebou i fotbalisté SK Lipová. Tým koučovaný Jaroslavem Liškou nasbíral v patnácti duelech celkem osmadvacet bodů za devět výher a jednu remízu.Při skóre 33:21 tak Lipovští nestačili jen na Konici B, Hanou Prostějov a Kostelec na Hané a uzavírají vedoucí skupinku hned čtyř zástupců z Prostějovska.


"S výsledkem jsem spokojen, všem hráčům děkuji za reprezentaci SK Lipová. Chtěli jsme se pohybovat kolem pátého šestého místa. Uvidíme na jaře. Záleží, jak nám vyjde úvod, začínáme 3. dubna doma s Vrahovicemi" hodnotil pozitivně naladěný Liška.


Během letní přestávky znatelně obměnil základní sestavu. V bráně se střídala vyrovnaná dvojice Jiří Abrahám - Martin Rozsíval, do týmu navíc Liška přivedl velezkušené Milana Macourka, Petra Přikryla a Karla Spáčila, které doplnili Michal Naniáš s Michalem Takáčem a posléze i z Kralic vypůjčený Jaroslav Lehký.


Právě Naniáš se Spáčilem se stali nejlepšími střelci týmu. Prvně jmenovaný již ale Lipovou opustil a zamířil do třetiligového Hulína, hostování skončilo i Lehkému, jehož služeb se ale Liška nechce vzdát.


Čeho si na příchodu zkušených hráčů nejvíce ceníte?
Hlavně jsme chtěli trochu uklidnit mužstvo, protože máme velice mladý kádr. Navíc jsme nechtěli hrát ve spodní polovině tabulky, aby se fotbal v Lipové trochu ustálil. Stavíme to na starších, protože mají zkušenosti a Karel Spáčil, Petr Přikryl, Milan Macourek i Patrik Müller se je snaží předávat dál. V kritických momentech dostanou mužstvo do varu.


Necítil jste na některých hráčích zklamání, když po příchodu šesti posil nedostávali tolik příležitostí?
V podvědomí to určitě měli, možná cítili i křivdu. Myslím si ale, že jsem jim to dokázal vysvětlit a nahradit. Udržel jsem je v Lipové a mohli hrát aspoň v nově vzniklém béčku. Samozřejmě ve IV. třídě je kvalita úplně jinde, ale chtěl jsem je mít pod dohledem. Každý hráč se chce dostat do áčka a dělá pro to první a poslední. Pro mě jako trenéra je dobře, že mám z čeho vybírat.


Zůstane kádr pohromadě?
Na to je ještě brzy. Několik hráčů máme na hostování, chceme je ale co nejvíce udržet. Již teď ale vím, že u nás končí Michal Naniáš. Dostal nabídku z Hulína, kde by měl od 10. ledna naskočit do přípravy. Vrátil se po těžkém zranění a kvalitami do takových soutěží patří.Kdo by Michala mohl nahradit? Přece jen se stal nejlepším střelcem týmu, na spoustu branek přihrál, skvěle kopal standardky.
Máme spoustu mladých hráčů a proč by ho nemohl nahradit třeba Zdeněk Koudelka? Je sice mladý, ale trochu zkušeností již taky má. Mladým budeme opět dávat šanci jako před rokem. Věřím jim.


Loni jste měli velmi špatný start do podzimu i do jara, letos přesně naopak. Po porážce s Hanou přišlo pět výher v řadě.
Byli jsme silní hlavně doma, kde kluci předváděli super výkony a hráli výborný fotbal. Ze sedmi zápasů máme šest výher a skóre 27:10. To je perfektní. Ani s Hanou jsme do pětašedesáté minuty nehráli špatně. Dali jsme rychlou branku, ale nezvládli jsme konec, kdy jsme během minuty inkasovali dvě branky. Bylo vidět, že hráči ještě nebyli sehraní.


I zvenku jste ale přivezli značný počet bodů.
Vyhrali jsme sice ve Vrahovicích, Nezamyslicích i na Hané, ale vstřelili jsme jen šest gólů a to je málo. Deset bodů je krásný výsledek, ale v Radslavicích, Býškovicích, Hustopečích i Kostelci jsme ztratili body neproměňováním příležitostí. V Hustopečích jsme šli dvakrát sami na brankáře a po třinácti minutách jsme mohli vést 3:0, nakonec jsme ale prohráli 0:2 a byli jsme hodně znechucení. Stejně tak v Kostelci jsme po poločase měli vést 4:0, ale zbytečně jsme ztratili.


Loni jste nastupovali v "severní" B skupině I.B třídy, letos jste zvolili "prostějovskou" A skupinu. Vidíte zásadní rozdíly?
Stále si myslím, že druhá skupina je techničtější. Nechci nikoho urazit, tady je ale pět šest kvalitních mančaftů a zbytek není tak vyspělý. Některá mužstva nehrají technicky, ale nakopávají. To nám nesedělo, hlavně při utkáních venku.Bude se nadcházející zimní příprava lišit od předchozích?


Jsem známý tím, že zimní přípravu mám velice náročnou a jsem překvapen, když mi kluci řeknou, že se těší. To je velice dobrý pocit. Začínáme v pátek 21. ledna. Nejprve to máme pátek a sobota, později přejdeme na sobota - neděle. Tradičně jak výběhy ven, tak tělocvična, posilování a pět přáteláků. Ty budeme hrát jak na umělce v Prostějově, tak v okolí.Stejně jako loni máte minimální počet remíz a opět jste se vyvarovali červené karty.
Snažím se jako každý trenér motivovat mužstvo na vítězství. Jeden bod je v tříbodovém systému málo. Co se karet týče, před každým duelem hráčům zdůrazňuji, že se nesmí nechat vyloučit za hloupost. Držíme se pokutového řádu a nechci žádné incidenty. Žlutých třeba nasbíráme více, ale je to lepší řešení. Zatím nám to vychází, je to ale i o štěstí.

SK Lipová na podzim 2010


Nejvyšší výhra: 6:0 nad Mostkovicemi
Nejtěžší porážka: 0:4 s Konicí B


Střelci: Michal Naniáš 8 branek, Karel Spáčil 7, Jaroslav Lehký 4, David Abrahám, Radek Burget a Milan Macourek 3, Petr Přikryl 2, Aleš Burget, Zdeněk Koudelka a Patrik Müller 1Nastoupili: David Abrahám (682 minut), Jiří Abrahám (810), Jiří Barák (1013), Tomáš Barták (74), Aleš Burget (749), Radek Burget (1029), Per Koudelka (1091), Zdeněk Koudelka (465), Jaroslav Lehký (577), Milan Macourek (1187), Patrik Müller (871), Michal Naniáš (1329), Petr Přikryl (1108), Martin Rozsíval (540), Karel Spáčil (1350), Michal Takáč (1340), Miroslav Zapletal (36), František Žilka (469)Trenér: Jaroslav Liška


holky

15. prosince 2010 v 15:38 | Jaroslav Liška |  Články

Střelci

12. prosince 2010 v 21:17 | Jaroslav Liška |  Články


Střelci muži SK Lipová
Naniáš Michal 8 b
Spáčil Karel 7 b
Lehký Jaroslav 4 b
Macourek Milan 3 b
Abrahám David 3 b
Burget Radek 3 b
Koudelka Zdeněk 1 b
Muller Patrik 1 b
Burget Aleš 1 b


Střelci muži B
Koudelkla Zdeněk 6 b
Žilka František 4 b
Zapletal Miroslav 3 b
Liška Jaroslav 3 b
Burget Radek 2 b
Zedník Lukáš 2 b
Rozsíval Martin 1 b
Koudelka Michal 1 b


Střelci dorost
Liška Petr 16b
Petter Daniel 9b
Laštůvka David 4b
Čajkovič František 4b
Kolář Pavel 1b
Liška Michael 2b
Žilka Jan 2b
Šmíd Josef 1b
Trnečka Michal 1b


Střelci Žáci
Kolář David 9b
Liška Jiří 4b
Havelka Radek 3b
Kozlovský Ivo 1b
Holub Adam 1b


Střelci přípravka
Havelka Radek 8b
Grepl Pavel 7b
Kolář Tomáš 6b
Krejčíř Ondřej 5b
Kroutil Lukáš 4 b
Koudelková Karolína 2b
Liška Dominik 1b

Holky SK Lipová

12. prosince 2010 v 21:16 | Jaroslav Liška
SK Lipová - Štenberk 0-1 na penalty 3-4
branky SK Lipová Přikrylová Petra,Lišková Nikola,Vondráčková Žaneta


TJ Brodek u Konice - SK Lipová 4-0 na penalty 2-3
branky SK Lipová Přikrylová Petra,Vondráčková Žaneta

Sestava SK Lipová
Kozlovská B,Lišková N,Vondráčková Ž,Koudelková K,Kozlovská T,Kozlovská N,Přikrylová P,Kamená N,Koudelková K, TRENÉR Liška Josef.

15.KOLO Muži

12. prosince 2010 v 21:15 | Jaroslav Liška |  Články

14.11.2010
TJ Hustopeče n. B - SK Lipová 2- 0 poločas 1 - 0

Sestava
Abrahám J,Spáčil K,Barák J,Takáč M, Koudelka P,25 Žilka F,Macourek M, 53 Koudelka Z,Muller P,46 Abrahám D,Naniáš M,Přikryl P,Lehký J

14.Kolo

12. prosince 2010 v 21:14 | Jaroslav Liška |  Články

13.11.2010
SK Lipová - TJ Sokol Mostkovice 2 - 1 poločas 1 - 1

Branky
Liška P
Čajkovič F

Sestava
Šmíd J,Laštůvka D,Liška M,Žilka J,Možný D,Liška P,Čajkovič E,Kolář D,Kolář P,Pospíšil T

Turnaj

8. prosince 2010 v 17:19 | Jaroslav Liška |  Články
Domácí fotbalistky neponechaly nic náhodě, potvrdily zlepšující se výkonnost a celý turnaj bez inkasované branky ovládly. V doplňkovém penaltovém rozstřelu se celkovými vítězkami stala ekipa ze Šternberku, přestože proti Lipové měla díky úspěšným zákrokům Bronislavy Kozlovské namále. Rozhodla teprve sedmá série. Všechny tři zúčastněné týmy při následném vyhlašování obdržely kromě věcných darů a propagačních materiálů i poháry.
Jako první se proti sobě postavily hráčky Brodku a Lipové. Ty však přijely pouze v devíti a první poločas se tak hrál devět na devět. "Všechny hráčky chtěly hrát za Brodek a ty, které jsem určil, aby posílily Lipovou, brečely. Byl jsem trochu mrzutý. Hrát v devíti na takovém hřišti je dost namáhavé, bláznovství," svěřil se strůjce brodeckého vzestupu Josef Takáč. Po poločase 1:0 nastoupily proti sobě oba týmy již v jedenácti a domácí díky dalším třem brankám zvítězily 4:0. Dvakrát se trefila Jana Jelínková, jednou Andrea Kozáková a Monika Mikešová, která výjimečně vyměnila gólmanské rukavice za pozici útočnice.
"Druhý poločas jsme začali kombinovat, hrálo se většinou na půlce Lipové. Viděl jsem sebe, když jsme začínali. Soupeř bušil a bušil a bylo to jako kočka s myší," vžil se do role Lipovských Takáč.
Jelínková málem vymetla pavučinku
Proti Šternberku to byl odlišný zápas. Jejich kouč Jindřich Bábek dal sice hlavním oporám volno a přijel v jedenácti hráčkách, o absolutní začátečnice se ale zdaleka nejednalo. Vyrovnaný souboj mohly vyhrát oba týmy, nakonec ale branka nepadla. Nejblíže domácí brance byla opět Jana Jelínková její pokus do levého vinklu, ale golmanka vytáhla na roh, na opačné straně byla neméně úspěšná Mikešová.
"Sice mi trenér říkal, že přijel s neznámým mančaftem, ale nebylo moc poznat, že by holky neuměly hrát. Chybou bylo, že jsme poločas proti Lipové hráli devět na devět. Měl jsem sice osm holek na střídání, ale nejsou na tom všechny fyzicky ani herně stejně," mrzela Takáče remíza, po níž si celkovou výhrou nebyl zdaleka jist.
Brodečanky si zahrály i za Lipovou. O celkovém pořadí rozhodl poslední duel mezi Šternberkem a Lipovou, jíž posílila brodecká dvojice Jana Jelínková - Pavla Freharová. I díky nim se Šternberčanky nemohly dlouho prosadit a za celý poločas vstřelily jednu branku. Jak se později ukázalo, byla to jejich jediná branka za celý turnaj. Ze všemi zbývajícími pokusy mířícími na branku si Kozlovská poradila, naprostá většina střel pak byla nepřesná.
"Vzhledem k tomu, že mistrovský zápas hrály maximálně tři z jedenácti, tak jsem spokojen. Holky potřebují hlavně hrát a vědět, jak se na hřišti zachovat," liboval si nabídnutou možnost Bábek. Jeho cílem je totiž především rozšířit a konsolidovat úzký kádr. "Chtěl jsem, aby hrály mladé nezkušené holky. Potřebují mít pořádnou zátěž a po trénincích by to měly vydržet," doplnil.
Liška zářil jako sluníčko
Spokojenost čišela i z lipovského spolutrenéra Josefa Lišky. "Podaly bojovný výkon. Brodek i Šternberk mají již něco odkopáno, pro nás to byl třetí čtvrtý přátelák," upozornil. Velkou část týmu tvoří tamější žákyně, přivítal by tak do týmu alespoň jednu zkušenější hráčku. "Určitě bychom nějakou takovou potřebovali. Naše nejstarší má osmnáct let," poukázal.
Hlavním cílem přes zimu je tak pořádný trénink v lipovské tělocvičně, aby hráčky pokračovaly ve vzestupu. Na jaře mají v plánu sehrát několik dalších přáteláků s nejbližšími oddíly - Brodkem a Kostelcem. Ideálním pokračováním by pak z jejich pohledu byl vznik regionální soutěže, do níž by se rádi přihlásili.
Brodek u Konice: Kateřina Sarkoziová, Monika Mikešová, Pavlína Ošlejšková ml., Aneta Freharová, Tereza Machová, Veronika Zapletalová, Alena Hegerová, Jana Jelínková, Marie Hanáková, Nikola Urbanová, Kristýna Koudelková - Petra Václavková, Andrea Kozáková, Marie Mrňková, Petra Fedorová, Alena Zapletalová, Magda Freharová, Marie Ošlejšková, Lucie Machačová. Trenér: Josef Takáč. Brodek u Konice: Kateřina Sarkoziová, Monika Mikešová, Pavlína Ošlejšková ml., Aneta Freharová, Tereza Machová, Veronika Zapletalová, Alena Hegerová, Jana Jelínková, Marie Hanáková, Nikola Urbanová, Kristýna Koudelková - Petra Václavková, Andrea Kozáková, Marie Mrňková, Petra Fedorová, Alena Zapletalová, Magda Freharová, Marie Ošlejšková, Lucie Machačová. Trenér: Josef Takáč.
SK Lipová: Bronislava Kozlovská, Nikola Lišková, Žaneta Vondráčková, Karolina Koudelková, Terezie Kozlovská, Natálie Kozlovská, Petra Přikrylová, Nikola Kamená, Kateřina Koudelková. Trenéři: Jaroslav a Josef Liškové.

Příprava

8. prosince 2010 v 17:17 | Jaroslav Liška |  Články
Příprava SK LIPOVÁ ZAČÍNÁ 20.1.2011 v 16 HODIN V TĚLOCVIČNĚ V LIPOVÉ. KAŽDÉMU KDO BYL NA POSLEDNÍ ROZLUČCE JSEM VÁM DAL PROGRAM TRENINKŮ A PODLE TOHO BUDE PŘÍPRAVA VEDENA A I NĚKTERÉ PŘÁTELSKÉ ZÁPASY JSOU JIŽ DOMLUVENÉ A VYUŽIJEME I UMĚLÝCH TRAV Z OKOLÍ.
OBLEČENÍ SI BERTE JAK DO TĚLOCVIČNY TAK I NA BĚH DO TERENU.

muži A

8. prosince 2010 v 17:13 | Jaroslav Liška |  Články
KFS OLOMOUC 1B SKUPINA A MUŽI
1. Konice "B" 15 11 3 1 47 : 13 36 ( 12 )
2. Haná Prostějov 15 11 2 2 33 : 17 35 ( 14 )
3. Kostelec 15 8 4 3 38 : 23 28 ( 7 )
4. Lipová 15 9 1 5 33 : 21 28 ( 7 )
5. Hor. Moštěnice 15 8 2 5 34 : 23 26 ( 2 )
6. Býškovice 15 7 2 6 34 : 31 23 ( 2 )
7. Všechovice 15 7 2 6 27 : 24 23 ( 2 )
8. Hustopeče 15 5 3 7 26 : 30 18 ( -6 )
9. Radslavice 15 5 1 9 22 : 34 16 ( -5 )
10. Pivín 15 4 3 8 24 : 34 15 ( -9 )
11. Mostkovice 15 4 3 8 14 : 36 15 ( -9 )
12. Nezamyslice 15 4 2 9 24 : 31 14 ( -10 )
13. Vrahovice 15 2 5 8 16 : 33 11 ( -13 )
14. Protivanov 15 2 3 10 17 : 39 9 ( -12 )

tabulka muži b

8. prosince 2010 v 17:12 | Jaroslav Liška |  Články
4.TŘÍDA .MUŽI
TJ Sokol Zdětín B 9 23 : 10 18
TJ Jiskra Brodek u Konice 9 20 : 12 18
FC Ptení 9 21 : 17 17
SK Lipová "B" 9 22 : 12 16
TJ Oresvo Sokol Plumlov "B" 9 18 : 11 16
TJ Sokol Mostkovice "B" 9 12 : 12 11
Sokol Rozstání 9 20 : 27 10
TJ Sokol Malé Hradisko 9 11 : 14 10
Sokol Přemyslovice "B" 9 11 : 24 4
TJ Sokol Drahany 9 10 : 29 2

tabulka st. přípravka

8. prosince 2010 v 17:11 | Jaroslav Liška |  Články
Starší Připravka
FKM Konice 10 63 : 7 30
FKM Konice "B" 9 61 : 11 22
Sokol Olšany 10 56 : 15 22
Sokol Přemyslovice 10 43 : 19 16
SK Lipová 10 33 : 38 10
TJ Smržice 10 23 : 80 9
SK Sokol Vrahovice 10 21 : 82 6
TJ Sokol Určice 10 8 : 63 0

tabulka ml. žáci

8. prosince 2010 v 17:10 | Jaroslav Liška |  Články
Mladší žáci
TJ Haná Prostějov 8 44 : 15 21
FC Kralice na Hané 8 24 : 13 18
TJ Sokol Držovice 8 19 : 20 18
SK Lipová 8 18 : 11 15
Sokol Otaslavice 8 17 : 26 12
TJ Haná Nezamyslice 7 16 : 18 9
Sokol Olšany 8 5 : 10 6
TJ Otinoves 8 10 : 23 3
TJ Sokol Mostkovice 7 8 : 25 3

tabulka dorost

8. prosince 2010 v 17:09 | hl. trenér J. Liška |  Články
DOROST PODZIM 2010
TJ Sokol Pivín 14 55 : 18 37
TJ Sokol Protivanov 14 59 : 23 31
SK Lipová 14 40 : 23 26
Sokol Otaslavice 14 34 : 29 25
TJ Sokol Klenovice na Hané 14 54 : 30 21
FK Němčice nad Hanou 14 34 : 27 21
TJ Sokol Držovice 14 32 : 18 21
SK Sokol Vrahovice 14 34 : 24 20
TJ Sokol Mostkovice 13 30 : 23 17
FC Výšovice 14 19 : 29 17
TJ Jiskra Brodek u Konice 14 25 : 43 11
TJ Sokol Brodek u Prostějova 13 18 : 82 7
Sokol Olšany 14 13 : 78 6