Listopad 2010

Haná Prostějov - SK Lipová

11. listopadu 2010 v 14:57 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Lipová rabovala v Prostějově
Vítězné čekání se prodlužuje. Ještě nedávný hegemon 1.B třídy už čeká na plný bodový zisk čtvrtý zápas. Tentokrát prostějovskou Hanou zaskočila stále se lepšící Lipová, která se štěstím přežila první půli a po změně stran udeřila tradiční zbraní - Naniášem .
Jednalo se o vyrovnaný zápas, který jsme bohužel kvůli naší pasivitě a neproměněným šancím prohráli. Utkání by asi víc slušela remíza, nebylo příliš do řeči domácímu kouči Dnu Kolářovi.
Rozhodlo štěstí a to se přiklonilo na naší stranu, mínil spokojený lipovský lodivod Jaroslav Liška.
Na hřišti čerstvý Aleš Burget našel centrem Naniáše a ten se nemýlil 0:1.
,,Podařilo se mi střídání," culil se lišáckému tahu hostující trenér.
,,Na Aleše Burgeta je stoprocentní spolehnutí, protože co se mu řekne, tak to splní. Já ho poslal na hřiště, aby domácím dělal problémy svou rychlostí a on byl na hřišti pouhou minutu a prosadil se, to je pro mě podstatné a jsem rád, že mám tak kvalitní hráče".

TJ Haná Prostějov - SK Lipová 0:1 poločas 0:0
Branka: 69 Naniáš Michal
Rozhodčí: Juřátek - Jeseník, Štastný - Jeseník, Majer - Určice
Delegát: Sedlák - Hranice

Sestavy:
TJ Haná Prostějov: Pastyřík, Mikeš-84Jančiar, Šindler, M.Kolář, Chum, Cibulec - 66Zachar, Krupička-76 Baroš, Zbožínek,Trnavský, Mašík, Konečný. Trenér: Daniel Kolář

SK Lipová: Rozsíval, Takáč, Spáčil, Barák, Žilka, R.Burget - 88 Koudelka Z, Macourek, Muller, Naniáš, Abrahám - 68 A.Burget, Lehký - Barták. Trenér: Jaroslav LiškaPoslední zápas sehrají muži v neděli s Hustopeči nad Bečvou. Odjezd 10:30hod. Začátek 13:00hod.


Dorost poslední zápas odehraje v sobotu od 10:00hod. doma proti Sokolu Mostkovice
Utkání je přeloženo z neděle


SK Lipová muži A

9. listopadu 2010 v 21:58 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Fotky

dorost

9. listopadu 2010 v 21:57 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
13.kolo

FK Němčice na Hané - SK Lipová 1:3 pol. 1:3


Branky:
2x Liška P.
Petter D.


Sestava:

Šmíd, Laštůvka, Liška M., Žilka, Možný, Čajkovič, Liška P., Koudelka, Petter, Kolář P., Pospíšil, Kolář D.


Utkání jsme zvládli a to hlavně v prvním poločase, když jsme vstřelilli 3 branky a ve druhém poločase jsme si výsledek pohlídali.
14.kolo
TJ Sokol Držovice - SK Lipová 1:2 pol. 0:2


Branky:
Petter
Čajkovič


Sestava:

Šmíd, Laštůvka, Liška M., Žilka, Možný, Liška P., Čajkovič, Koudelka, Petter, Pospíšil, Kolář P.


Utkání ve kterém jsme bojovali o třetí místo v tabulce jsme zvládli a po dobrém výkonu v prvním poločase jsme si připsali 3 body.

Mrňka Cup

9. listopadu 2010 v 21:47 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články

Výsledky Mrňka Cupu


Utkání 2×30 minut: Brodek u Konice - Lipová 4:0 (1:0), Šternberk - Brodek u Konice 0:0, Lipová - Šternberk 0:1 (0:1).

Konečné pořadí: 1. TJ Jiskra Brodek u Konice 4:0, 4 body, 2. FK Šternberk 1:0, 4 b., 3. SK Lipová 0:5, 0 b.Penalty: Brodek u Konice - Lipová 3:2, Šternberk - Brodek u Konice 4:2, Lipová - Šternberk 2:3.


Konečné pořadí: 1. FK Šternberk 7:4, 6 b., 2. TJ Jiskra Brodek u Konice 5:6, 3 b., 3. SK Lipová 4:6, 0 b.Mrňka Cup ovládly šikovné Brodečanky


Brodek u Konice - Svátečního dne, kdy si celá republika připomínala dvaadevadesáté výročí vzniku Československa, využily fotbalistky Brodku u Konice k tomu, aby díky svému hlavnímu sponzorovi uspořádaly druhý ročník Mrňka Cupu. Turnaje se vedle domácích hráček zúčastnily ještě hráčky divizního Šternberku a již třetího ženského celku na Prostějovsku - Lipové. To vše za rozhodování Romana Přikryla.

Domácí fotbalistky neponechaly nic náhodě, potvrdily zlepšující se výkonnost a celý turnaj bez inkasované branky ovládly. V doplňkovém penaltovém rozstřelu se celkovými vítězkami stala ekipa ze Šternberku, přestože proti Lipové měla díky úspěšným zákrokům Bronislavy Kozlovské namále. Rozhodla teprve sedmá série. Všechny tři zúčastněné týmy při následném vyhlašování obdržely kromě věcných darů a propagačních materiálů i poháry.Jako první se proti sobě postavily hráčky Brodku a Lipové. Ty však přijely pouze v devíti a první poločas se tak hrál devět na devět. "Všechny hráčky chtěly hrát za Brodek a ty, které jsem určil, aby posílily Lipovou, brečely. Byl jsem trochu mrzutý. Hrát v devíti na takovém hřišti je dost namáhavé, bláznovství," svěřil se strůjce brodeckého vzestupu Josef Takáč.


Po poločase 1:0 nastoupily proti sobě oba týmy již v jedenácti a domácí díky dalším třem brankám zvítězily 4:0. Dvakrát se trefila Jana Jelínková, jednou Andrea Kozáková a Monika Mikešová, která výjimečně vyměnila gólmanské rukavice za pozici útočnice.


"Druhý poločas jsme začali kombinovat, hrálo se většinou na půlce Lipové. Viděl jsem sebe, když jsme začínali. Soupeř bušil bušil a bylo to jako kočka s myší," vžil se do role Lipovských Takáč.
Jelínková málem vymetla pavučinku

Proti Šternberku to byl odlišný zápas. Jejich kouč Jindřich Bábek dal sice hlavním oporám volno a přijel v jedenácti hráčkách, o absolutní začátečnice se ale zdaleka nejednalo. Vyrovnaný souboj mohly vyhrát oba týmy, nakonec ale branka nepadla. Nejblíže domácí brance byla opět Jana Jelínková její pokus do levého vinklu, ale gólmanka vytáhla na roh, na opačné straně byla neméně úspěšná Mikešová.

"Sice mi trenér říkal, že přijel s neznámým mančaftem, ale nebylo moc poznat, že by holky neuměly hrát. Chybou bylo, že jsme poločas proti Lipové hráli devět na devět. Měl jsem sice osm holek na střídání, ale nejsou na tom všechny fyzicky ani herně stejně," mrzela Takáče remíza, po níž si celkovou výhrou nebyl zdaleka jist.
Brodečanky si zahrály i za Lipovou

O celkovém pořadí rozhodl poslední duel mezi Šternberkem a Lipovou, jíž posílila brodecká dvojice Jana Jelínková - Pavla Freharová. I díky nim se Šternberčanky nemohly dlouho prosadit a za celý poločas vstřelily jednu branku. Jak se později ukázalo, byla to jejich jediná branka za celý turnaj. Ze všemi zbývajícími pokusy mířícími na branku si Kozlovská poradila, naprostá většina střel pak byla nepřesná.

"Vzhledem k tomu, že mistrovský zápas hrály maximálně tři z jedenácti, tak jsem spokojen. Holky potřebují hlavně hrát a vědět, jak se na hřišti zachovat," liboval si nabídnutou možnost Bábek. Jeho cílem je totiž především rozšířit a konsolidovat úzký kádr. "Chtěl jsem, aby hrály mladé nezkušené holky. Potřebují mít pořádnou zátěž a po trénincích by to měly vydržet," doplnil.
Liška zářil jako sluníčko


Spokojenost čišela i z lipovského spolutrenéra Josefa Lišky. "Podaly bojovný výkon. Brodek i Šternberk mají již něco odkopáno, pro nás to byl třetí čtvrtý přátelák," upozornil. Velkou část týmu tvoří tamější žákyně, přivítal by tak do týmu alespoň jednu zkušenější hráčku. "Určitě bychom nějakou takovou potřebovali. Naše nejstarší má osmnáct let," poukázal.Hlavním cílem přes zimu je tak pořádný trénink v lipovské tělocvičně, aby hráčky pokračovaly ve vzestupu. Na jaře mají v plánu sehrát několik dalších přáteláků s nejbližšími oddíly - Brodkem a Kostelcem. Ideálním pokračováním by pak z jejich pohledu byl vznik regionální soutěže, do níž by se rádi přihlásili.Brodek u Konice: Kateřina Sarkoziová, Monika Mikešová, Pavlína Ošlejšková ml., Aneta Freharová, Tereza Machová, Veronika Zapletalová, Alena Hegerová, Jana Jelínková, Marie Hanáková, Nikola Urbanová, Kristýna Koudelková - Petra Václavková, Andrea Kozáková, Marie Mrňková, Petra Fedorová, Alena Zapletalová, Magda Freharová, Marie Ošlejšková, Lucie Machačová. Trenér: Josef Takáč.

SK Lipová: Bronislava Kozlovská, Nikola Lišková, Žaneta Vondráčková, Karolina Koudelková, Terezie Kozlovská, Natálie Kozlovská, Petra Přikrylová, Nikola Kamená, Kateřina Koudelková. Trenéři: Jaroslav a Josef Liškové.

Kostelec - Lipová

6. listopadu 2010 v 22:16 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články

FC Kostelec na Hané - SK Lipová 2:2 (0:1)

Branky: 60. Horák, 85. Langr - 21. Spáčil, 77. R. Burget.
Rozhodčí: Navrátil - Krutovský, Vlk.
ŽK: Barták, Walter, Začal - Macourek, Naniáš, Přikryl.


Kostelec
: J. Rozsíval - Navrátil - Začal, Horák, M. Barták - Chytil, Walter, Menšík, Vařeka (71. Vyhlídal) - Zatloukal, Langr. Trenér: Evžen Kučera.


Lipová: M. Rozsíval - Spáčil - Takáč, Přikryl, P. Koudelka - R. Burget, Müller, Macourek, Naniáš - A. Burget (75. D. Abrahám), Lehký. Trenér: Jaroslav Liška.

Gauneři, láteřil kouč po řeži Kostelce s Lipovou


Kostelec na Hané /FOTOGALERIE/ - Sedmáctiletý Josef Rozsíval v kostelecké a devatenáctiletý Martin Rozsíval v lipovské brance se proti sobě postavili ve 13. pokračování I. B třídy. V emotivním souboji třetího se čtvrtým však na sebe největší pozornost posuzováním faulů, máváním ofsajdů i udělováním karet strhávala trojice rozhodčích Miroslav Navrátil, Kamil Krutovský a Michael Vlk.

"Gauneři je slabé slovo. Nechali naše hráče dokopat, dvakrát neudělili červenou kartu. Takové darebáky jsem ještě neviděl. Toto by měli dělat lidé, kteří jsou finančně zabezpečeni a ne, že si jedou na klobásu a pro dvě stovky. Řezali nás řádně a nakonec z toho padla branka na 2:2," láteřil lipovský trenér Jaroslav Liška.


Nejvíce ho nadzvedly dva momenty - ostrý faul zezadu na Jaroslava Lehkého oceněný pouze žlutou kartou a podobný zákrok namířený na achillovky Davida Abraháma, který se dokonce obešel bez karty.


"Chystám se informovat předsedu komise rozhodčích a celý sekretariát KFS. Pan Krutovský odmával během patnácti minut devětkrát ofsajd, přičemž měl pravdu jen dvakrát. To se přece nedělá," upozornil Liška na sérii dalších nepřesností.


"Nehrajeme o postup. Zápasy s Lipovou a Pivínem jsou specifické tím, že lidé si pouze nadávají a kopou do sebe. Hlavně Lipová si stále stěžuje. Přitom hráči se znají a chodí spolu na pivo," mírnil emoce kostelecký trenér Evžen Kučera.


Výsledná remíza nahrála nejvíce do karet konickému béčku a prostějovské Hané, neboť se k nim žádný z rivalů nepřiblížil - stále ztrácejí pět a sedm bodů.


Co se výkonu na hřišti týče, prakticky celý první poločas drželi pevně pod kontrolou Lipovští. I s podporou vítru v zádech si vytvořili nekolik gólovek a stav 0:1 po pětačtyřiceti minutách byl pro domácí milosrdný.


Vše začal břevnem z více než třiceti metrů Milan Macourek, o chvíli později jej po průniku pravou stranou a napálením vzdálenější tyče napodobil Jaroslav Lehký.
To už ale hosté vedli. Po rohu Petra Přikryla nedosáhl na centr Josef Rozsíval a na zadní tyči nabíhající Spáčil pohodlně skóroval - 0:1. Zvýšit mohl Naniáš, na malém vápně ho ale Rozsíval úspěšně vychytal.


Domácí jako by začali hrát až s blížícím se koncem poločasu. Vytvořili si několik standardek a díky kiksu Spáčila postupoval Michal Vařeka sám na bránu. Martin Rozsíval se ale nenechal překonat a nájezd skvěle vychytal. Další pokusy domácích již postrádaly přesnost.


"První poločas byl z naší strany špatný, protože jsme nebojovali. Do ničeho jsme nechodili, nechali jsme soupeře hrát. Byl běhavější, rychlejší," uznal kostelecký trenér Evžen Kučera.


Do druhého poločasu nastoupil trochu jiný Kostelec a do vápna Lipové létalo mnohem více nebezpečných centrů a projevilo se to i na skóre. "Nemůžeme si dovolit hrát proti Lipové kombinační fotbal. V tom není naše síla," uvědomuje si Kučera.


K vyrovnání ale jeho hráčům pomohlo i zaváhání gólmana. Z dobrých pětatřiceti metrů se do míče opřel Aleš Horák a jeho pumelice se s pomocí břevna a brankové čáry odrazila do brány - 1:1.


Otočit výsledek mohli domácí o deset minut později. Hlavičku po rohu z pravé strany ale z brankové čáry vykopl Petr Koudelka. Hosté kontrovali přízemním centrem Takáče, který těsně před nabíhajícím útočníkem odvrátila domácí obrana.


Podruhé šli Lipovští do vedení necelou čtvrthodinu před koncem, odražený míč poslal do sítě ze zhruba osmnácti metrů Radek Burget. Tentokrát si na údajný ofsajd stěžovali domácí.


Ani tento výsledek ale nebyl konečný. Kostelečtí opět srovnali, opět po dalekonosném pokusu, opět po nejistém zákroku gólmana. Rozsíval dělovku neudržel a vyrazil jen kousek před sebe, kde se nejlépe orientoval Tomáš Langr - 2:2.


"Je to jediná věc, kterou máme zažitou. Brankáři jsou tady špatní a naší hráči to vědí. Aleš Horák již z toho dal sedm osm branek," pochvaloval si Kučera. Remízu rozhodně nebere jako ztrátu, ani při srovnání s předchozí výhrou na půdě Hané Prostějov.


"Hané jsme byli důstojným soupeřem, což nám svou čitelnou hrou umožnila. Už dopředu víme, co na ně hrát. Je skvělé, že jsme obrali o body i Konici a Lipovou. Hlavně aby si to uvědomili kluci a chtěli stále pracovat," přeje si s blížícím se koncem úspěšného podzimu kostelecký trenér Evžen Kučera.


Podle průběhu utkání byl bod naopak málo pro hostujícího kouče. Gólmana se ale přes podíl na obdržených brankách zastal.


"Nechci nad nikým lámat hůl. Možná to trochu neunesl psychicky. Je to ale mladý kluk a v první půli nás podržel," připomněl Liška. Mrzely jej spíše nastřelené tyče a přechod od kombinační hry po stranách k nakopávání.


Kostelec je tak i nadále třetí o gól před Lipovou. Díky porážce Horních Moštěnic v Pivíně navíc tento tandem zvýšil svůj náskok na pátou pozici.