27. října 2010 v 15:40 | JIŘÍ MOŽNÝ |  Články

Branky: 4. Přikryl, 41. R. Burget, 45. Müller, 46. D. Abrahám, 74. Spáčil.

Lipová: M. Rozsíval - Barák, Přikryl, Spáčil, P. Koudelka - Takáč, Müller, Macourek (73. Z. Koudelka), Naniáš - R. Burget (46. A. Burget), Lehký (46. D. Abrahám).
Trenér: Jaroslav Liška.

Protivanov: R. Vybíhal - Blézl (46. F. Pospíšil), Dvořák, J. Vybíhal, Ženata - Blatner, H. Burget (71. Nejedlý), Kropáč, Sedlák (66. Pavlů) - T. Pospíšil, Grulich.
Trenér: Josef Pospíšil

Lipová - Skvělý vstup do utkání i přelom první a druhé půle přinesl lipovským fotbalistům důležité tři body. Pod vysokou výhru 5:0 se podepsala pětice střelců, díky nimž domácí nejen ovládli derby, ale v souhře s ostatními výsledky se spolu s Kostelcem přiblížili vedoucímu duu Haná Prostějov, Konice B.

Domácí chtěli odčinit předešlý nezdar v Býškovicích a první krok učinili hned po pár vtěřinách. Při naskakování na Takáčův centr z pravé strany byl faulován Macourek a Lipovští z hranice vápna trestali. Přikryl svou levačkou obstřelil zeď a jeho pokus zapadl přesně k pravé tyči - 1:0.

Protivanovským se nedařilo vůbec nic a téměř neustále se museli bránit standardním situacím. Ve dvanácté minutě toho málem využil Naniáš, když si pohodlně naskočil na centr z třiceti metrů a svou hlavičku poslal do břevna.

"Standardky máme dobré a naše hráče je těžké pokrývat. Na pátečním tréninku jsme se k tomu opět vrátili, opět jsme je cvičili a opět jsme to zúročili," chválil domácí trenér Jaroslav Liška.

Hlavní rozhodčí se po většinu utkání pohyboval v těsné blízkosti půlícího kruhu a pískáním spousty zákroků před velkým vápnem hostí vyvolával vlnu emocí. Ve třicáté minutě pak zvolil i krátkou výměnu názorů s hostující lavičkou.

"Na hřišti se zviditelnila jedna postava a my jsme se s tím nedokázali srovnat. Hned ve třetí minutě běžný souboj, standardka a z ní první gól. Soupeř ihned zjistil naší i rozhodčího slabinu a dostalo nás to do kolen," hořekoval hostující kouč Josef Pospíšil.

Brankostroj kolem přestávky

Domácí se tím nenechali nikterak vyvést z míry, byli důraznější, rychlejší, pohotovější a dařilo se jim presovat. Po nepřesných pokusech Spáčila se ujala až krásná kombinace Radka Burgeta s Petrem Koudelkou. Před levým okrajem vápna si poradili hned s několikanásobnou přesilou a prvně jemovaný zacílil po zemi ukázkově k tyči - 2:0.

Načal tím skvělou lipovskou pětiminutovku, jíž neutnula ani poločasová přestávka. Na 3:0 zvýšil za výrazného přispění protivanovského gólmana Patrik Müller, pro něhož nebyl problém uklidit přízemním pokusem míč z hranice šestnáctky až do brány. V šestačtyřicáté minutě naskočil na hřiště místo Jaroslava Lehkého David Abrahám a ještě v úvodní minutě svého pobytu zvýšil na 4:0.

Spáčil zatloukl pátý hřebíček

Hosté se dlouho k přímé střele na bránu nadostali a Martin Rozsíval v domácí bráně se tak dostával do hry pouze při výkopech a rozehrávce s vlastní obranou. Jeho spoluhráči si ale utkání užívali a přes řadu nedotažených akcí ještě jednou skórovali. Po centru z pravé strany si v malém pokutovém území počínal nejdůrazněji Karel Spáčil a hlavou pohodlně navýšil na 5:0.

Již o pár minut dříve mohl zvýšit z lavičky naskočivší Aleš Burget. Vybojoval faul u rohového praporku, naskočil i na následný centr k bližší tyči. Ta však jeho hlavičku odrazila ven. Nevedlo se ani Takáčovi, po dalším průniku Aleše Burgeta, tentokrát se proti němu vytáhl Radek Vybíhal. Lipovští byli nebezpeční až do závěrečného hvizdu, i díky snaze až o exhibiční kousky se však již ani jednou neprosadili.

"Taktika byla jasná - nepodcenit. Protivanov jsem viděl hrát, tak jsem byl na ně dopředu připraven. Mužstvo mají složené z okresních hráčů a rozdíl musí být poznat," pochvaloval si Liška výsledek i kombinační hru následující po úvodní brance.

Vzhůru na Kostelec

Již v sobotu od půl druhé čeká na Lipovské mnohem těžší protivník - o branku lepší FC Kostelec na Hané. "Jedeme tam vyhrát. Pokud k zápasu přistoupíme jako dnes, může to být zajímavé. Chceme hrát pěkný fotbal, abychom přitáhli diváky do tohoto areálu," doplnil odhodlaně.

Protivanovští mají odlišné starosti. V Lipové zaznamenali již osmou porážku ze dvanácti utkání a zůstávají v I. B třídě poslední. "Z naší strany jeden z nejméně povedených zápasů. Byli jsme slabší, pomalejší a soupeř nás do ničeho nepustil. Jednoznačný průběh utkání, byli jsme po všech stránkách horší," nezastíral Pospíšil.

12. kolo dorost

27. října 2010 v 15:35 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová - Sokol Pivín 1:2 pol. 0:0

Branka:
Liška P.

Sestava:
Šmíd, Laštůvka, Čajkovič, Možný, Liška M., Liška P., Koudelka M., Kolář P., Pospíšil T., Kolář D., Liška J.

Sestava:
Šmíd, Laštůvka, Trnečka, Možný, Žilka, Liška P., Čajkovič, Koudelka M., Liška M., Štindl, Dostál

Branky: 30min. Naniáš M.

Sestava: Abrahám J, Spáčil K, Přikryl P - 73min. Žilka F, Koudelka P, Barák J, Macourek M - 75min. Koudelka Z, Takáč M, Burget R, Naniáš M, Abrahám D, Lehký J.

Trenér Jaroslav Liška

Vedoucí mužstva Patrik Muller

Tento zápas, co jsme odehráli v Býškovicích nebyl vůbec dobrý a je třeba říct, že utkání bylo hodně špatné a to z obou stran, my jsme odehráli jen dobrých 20 minut v prvním poločase a to až od 25 minuty, jinak předtím jsme natropili spoustu nepřesností a nedařilo se mužstvo dostat do tempa a v tom vidím hlavní důvod neúspěchu i když jsme vedli od 30min. a mohli jsme vedení ještě pojistit, ale bohužel se to nepodařilo a naopak domácí se radovali z vyrovnání ve 40min., po PVK se trefil domácí hráč přímo do šibenice naší branky a šlo se do šaten. Po přestávce jsme čekali, že se vzchopíme a podaří se nám vstřelit branku, ale všechno bylo jinak, nám se opět nedařilo hrát technický fotbal a doplatili jsme hlavně na nesoustředění na zápas a hlavně jsme si všímali rozhodčího, což byla velká chyba a to nás porazilo i když domácí hráli tvrdě a dva jejich zákroky měly být oceněny červenými kartami, bohužel sudí byl jiného názoru a v poslední minutě otočil aut, naši hráči neobsadili domácího hráče a ten neměl problém zakončit přes celou branku a dát vítězný gól domácího mužstva. My jsme ještě měli velkou šanci dát branku v nastavení ze standartky, ale bohužel ani to štěstí nebylo, Jardovi se míč dostal do pozice, z jaké nemohl zakončit tak, jak by chtěl. Je velká škoda, že se nám po závěru nepodařilo získat ani ten jeden bod.

Sestava:
Abrahám J, Ščudla O, Barták T, Václavík T, Možný D, Koudelka Z, Žilka F, Zapletal M, Koudelka M, Petter D, Laštůvka D.
Stř. Žilka J, Pospíšil T.

Trenéři:
Liška Josef, Koudelka František

Muži A

TJ Sokol Radslavice - SK Lipová 1 : 0 poločas 0 : 0

Sestava:
Rozsíval M, Spáčil K, Přikryl P - 70min. Čajkovič F, Barák J, Koudelka P, Macourek M, Takáč M, Burget R, Naniáš M, Burget A - 46min. Abrahám D, Lehký J.
Trenér: Liška Jaroslav

Vedoucí mužstva: Muller Patrik

Zápas se nehodnotí lehko, jelikož jsme prohráli, i když jsme podali dobrý výkon, jen mi tam chyběla větší bojovnost od některých hráčů. My jsme chtěli hrát profesorský fotbal, ale v takových zápasech je potřeba více zapojit srdce a bojovnost. Co mi pomůže, že dvacet minut před koncem jezdíme, jak hrom, když předtím jsme si mysleli, že ta branka padne sama a bohužel ona padla, ale do naší sítě. Je pravda, že domácí se dostali jednou před vápno a hráč zakončil nevídanou střelou přes celou bránu a bylo hotovo, i když si myslím, že tomuto hráči se už takový gól dát nepodaří.
Hrajeme dobře, ale pořád mi schází od některých hráčů větší bojovnost, což považuji jako důležitý článek Lipovské kopané.
V neděli nás čeká velice těžký soupeř, jakým bezesporu Všechovice jsou. Zápas se hraje 10.10.2010 od 15:00hod v Lipové a srdečně zveme naše příznivce kopané.

Žilka Jan

Sestava: Šmíd J, Laštůvka D, Mouka J, Žilka J, Možný D, Liška P, Čajkovič F, Koudelka M, Petter D, Liška M, Dostál F
Přip.: Pospíšil T, Kolář P.

V tomto utkání jsme viděli několik tvrdých zákroku na naše hráče a dokonce jednou i úder do obličeje, ale bohužel nic z toho nebylo potrestáno, jak by mělo i když si myslím, že v dorostenecké soutěži se tyto věci trestat musí.
Jinak k výkonu. V tomto zápase si kluci za bojovnost a obětavost vítězství zasloužili i když jsme měli i štěstí. V prvním poločase jsme hráli dobře a vytvořili jsme si i dobré příležitosti. Ve druhém jsme se nechali zatlačit a hosté si vytvořili několik šancí z čehož proměnili jen jednu, naštěstí pro nás. Já se musím vrátit k některým hráčům hostů, kteří již věkem nejsou dorostenci a hrají za Klenovice vesele dál, což považuji za velkou drzost. Ale o to si toho našeho vítězství vážím víc. Kluci dokázali porazit i takového soupeře a rozhodně si za výkon zaslouží pochvalu.

8.kolo muži A

2. října 2010 v 16:15 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová - TJ Sokol Pivín 4:2 (3:2)
Branky: 10., 15. a 70. Lehký, 11. A. Burget - 6. Vláčilík, 34. Sedlák.
Rozhodčí: Válek - Krobot, Motal.
ŽK: Barák, Takáč - Pinkava, Novák, Mlčoch, Tydlačka, Nesvadbík.

Lipová: J. Abrahám - Barák, Přikryl, Spáčil, P. Koudelka - R. Burget, Macourek, Naniáš (74. Z. Koudelka), Takáč (80. Zapletal) - Lehký, A. Burget (58. D. Abrahám).
Trenér. Jaroslav Liška.

Pivín: Filka - Sedlák, Pinkava, Nakládal, Novák (67. Glouzar) - Tydlačka, Mlčoch, Slamenec, Vrba - Vláčilík, Nesvadbík.
Trenér: Stanislav Prečan.

Hattrick Lehkého zařídil výhru Lipové

Lipová - Premiéra jako Martinu Feninovi v Eintrachtu Frankfurt se v neděli povedla Jaroslavu Lehkému. Kmenový hráč Kralic na Hané v týdnu posílil na hostování do konce podzimu celek SK Lipová a hned při prvním zápasu s novými spoluhráči se blýskl třemi brankami.
Odnesl to hostující Sokol Pivín.

"Delší dobu jsme měli problémy se zakončováním, proto jsme se rozhodli pro zkvalitnění," vysvětlil příchod nového forvarda hlavní kouč Lipové Jaroslav Liška. Petr Přikryl se tak posunul do obrany, kde nastoupil po boku dalšího expivínského fotbalisty Karla Spáčila.

Chladné, větrné a deštivé počasí vybízelo k brzkému ulehnutí k zimnímu spánku. Podobnými úvahami se v počátečních minutách zaobíraly i obě obranné čtveřice a výsledkem tak byly hned čtyři branky během prvních patnácti minut.
Do vedení šli trochu překvapivě hosté, kteří v úvodním dějství hráli po větru. Jiří Vláčilík využil až na půlku vysunuté obrany, přesprintoval celou čtveřici a sám před Abráhámem nezaváhal. Po zemi poslal míč přesně k pravé tyči - 0:1.

"Zrovna na tohoto hráče jsem upozorňoval před zápasem. Nepokryli jsme ho, ale naštěstí se nám to povedlo brzy otočit. Tyto zápasy bývají nevyzpytatelné," oddechl si Liška.

Úsměv hostům dlouho nevydržel, již o deset minut později to bylo 3:1. Nejprve v desáté minutě po kombinační akci a přízemním centru z pravé strany propadl míč na malé vápno až k Lehkému, který neměl problém zakončit. J

en o minutu později našel centr Michala Takáče hlavu Aleše Burgeta. Na konci čtvrthodinky využil Lehký nepřesného vyběhnutí Filky a hlavou z několika metrů nemohl prázdnou bránu minout.

Na 4:1 mohl v devatenácté minutě zvýšit Radek Burget, ale po rohovékm kopu nedokázal míč sklopit. Tímto momentem jako by domácí přestali hrát.

"Úplně jsme se vytratili. Začali jsme soupeře vytahovat na naši polovinu, což jsem nechtěl. Scházela mi trochu větší aktivita," nebyl spokojen Liška.

Hosté nabízené příležitosti využili. Dělalo jim sice potíže zamířit přesně na branku, když se jim to ale povedlo, bylo z toho snížení. Po neodpískaném zákroku na domácího beka a zpětné přihrávce na kraj šestnáctky se přízemní křižnou ranou k pravé tyči prosadil Martin Sedlák - 3:2.

"Náš gólman prakticky neměl zákrok, ale přesto dostal dva góly. Před druhou brankou byl zřejmě faul na našeho Petra Koudelku," poznamenal Liška.

Již o několik minut dříve využil mírnosti sudího Takáč, když zcela zbytečně zajel do gólmana a mohl být rád jen za žlutou kartu. Stejně shovívavý však byl Válek ve druhé půli i na hosty, kdy "okartovaný" Tomáš Vrba stáhl k zemi protihráče unikajícího k bráně.

V úvodu druhé půle si Lipovští vytvořili dlouhou sérii standardek, ani jedna z nich ale k přímému ohrožení brány nevedla. Domácí jen minimálně využívali akce po stranách, když k nim ale sáhli stálo to za to. Jako v čtyřiapadesáté minutě, kdy centr z levé strany poslal Naniáš do břevna.

Vzápětí se levonohý středopolař po Abrahámově odkopu a zaspání hostující obrany řítil sám na pivínského gólmana. Nezvolil kličku ani střelu, pouze nepřesnou přihrávku na spoluhráče z druhé vlny.

Ze čtvrté branky se domácí radovali hned dvakrát. Spáčilova hlavička na přední tyči po rohu zleva zřejmě pro faul neplatila. Dočkal se tak až Jaroslav Lehký, který hlavičkoval pod břevno, tentokráte po centru z pravé strany.
"Vše jsme hráli přes střed, a to bylo špatně. Mají vysoké obránce, kteří to vždy stačili odkopnout. Až ve druhém poločase se to zlepšilo," podotkl k akcím po stranách Liška.

Snížit mohl v samém závěru Ondřej Mlčoch. Jeho povedenou bombu z úhlu Abrahám vyrazil za šestnáctku a dorážka z první letěla kousek vedle pravé tyče. Na výsledku 4:2 se tak již nic nezměnilo a díky sobotnímu zaváhání Kostelce 2:4 s Radslavicemi se Lipovští posunuli na třetí místo I. B třídy. Pivín je se sedmi body desátý.

"Blahopřeji domácím k vítězství a ať se jim daří. Věděli jsme, že jedeme k jednomu z favoritů I. B třídy, který před sezonou posílil velice kvalitními hráči. Snažili jsme se uhrát co nejlepší výsledek, bohužel utkání ovlivnilo nepříznivé počasí," mrzelo hostujícího trenéra Stanislava Prečana. Osobně čekal víc od Naniáše, naopak ocenil výkon Lehkého.

Hráče pochválil zejména za to, že se i za nepříznivého stavu 1:3 nevzdali. "Inkasovali jsme po individuálních chybách, ale bojovali až do konce. Lipová přestala hrát a my i díky tomu snížili. Po přestávce jsme i kvůli počasí neměli tolik sil," upozornil na to, že s Lipovou mohli jeho hráči hrát pouze na brejky.

Sestava:

Rozsíval M, Barák J, Barták T, Ščudla O, Koudelka P, Žilka F, Koudelka Z, Václavík T - 80 Štindl J, Zapletal M, Liška J - 65 Možný D, Grepl J - 60 Koudelka M
Připr.: Liška M, Žilka J
Trenér: Liška Josef

Mladší žáci

FC Kralice na Hané - SK Lipová 3 : 0 poločas 1 : 0

Zhodnocení těchto zápasů.

Přípravka zase zaznamenala vítězství, což je dobré a připsali si do tabulky zase 3 body, což považuji za úspěch, další dva zápasy už jsme ale narazili na silné mužstva a hlavně na starší hráče, tak tam už to nešlo, ale jak říkám, je třeba z každého turnaje dovést nějaký ten bod a bude to skvělý.

Co se týče béčka, tak ten zápas herně nebyl špatný, ale v sobotu jsme se moc nadřeli s posledními Drahany na branku, ale o to je to vítězství cennější, já akorát nemohu pochopit některé lidi, proč pořád nadávají na některé hráče, podle mě kluci hrají dobře, ale zapomeňte na to, že každý zápas vyhrajeme pět nula.

Naší mladší žáci hráli v Kralicích a ten zápas připomínal víc vodní polo, jak fotbal. Domácí se s tím vypořádali lépe a vyhráli, mě osobně zaráží na tom to, že žáci hráli a muži po žácích ne, když vidí jaké je počasí a vyženou děcka na takový terén, tak nevím, co si o tom mám myslet.