Abrahám J., Spáčil, Přikryl, Muller - 41min. Barák J., Koudelka P. - 38min. Žilka F., Burget R., Takáč, Burget A, Abrahám D.

Přípravka hraje svůj třetí turnaj v Určicích v 9:00hod.

B mužstvo hraje v sobotu od 15:30hod. se Sokolem Drahany.

Dorost má volno.

V neděli mladší žáci jedou do Kralic. Začátek ve 13:00hod.

A mužstvo hraje svůj domácí zápas taktéž v neděli od 15:30hod. Hostíme Sokol Pivín. Utkání řídí trojice rozhodčích: HR Válek ze Zábřehu, AR1 Zemánek z Mohelnice a AR2 Motal z Prostějova.

Minulý týden naše mužstva odehrály zápasy: Přípravka v Olšanech, kde v obou utkáních prohrála, ale určitě zanechaly dobrý dojem. Tady ti malí fotbalisté a fotbalistky mají budoucnost před sebou.
Naši mladší žáci potvrdili, že se s nimi musí počítat ve špici tabulky a zaslouženě si připsali 3 body s Otaslavicemi.
Dorost odehrál výborné utkání s Vrahovicemi, kde také zaslouženě zvítězil a potvrdil vzestup formy a prodloužil zároveň šňůru na 5 utkání bez porážky, což je skvělý výsledek.
Muži B hráli ve Ždětíně, kde neuspěli a po laciných brankách, které jsme obdrželi se nám podařilo výsledek jen upravit na 2:1 pro domácí mužstvo. Ikdyž jsme měli ve druhé půli drtivý tlak a mnoho šancí, z toho jsme 2x trefili břevno, tak jsme bohužel neuspěli.
A mužstvo zajelo ke svému dalšímu mistrovskému utkání do Konice, kde domácí zvítězili zaslouženě 4:0, když o svém výsledku rozhodli již po osmi minutách utkání, kdy jsme prohrávali už 2:0. Je pravda, že v utkání nastoupilo 7 hráčů z áčka, což nás ale určitě neomlouvá, ale prostě v neděli jsme na lepší výsledek neměli. Proto se budeme snažit v domácím utkání reputaci napravit. Zároveň jsme přišli o dva hráče. O Patrika a o Petra Koudelku. Patrik má poraněnou nohu, po zákroku v pokutovém území a chybět nám bude určitě 14 dní. Co se týče Petra, tak byl nepříjemně zasažen kopačkou domácím hráčem přímo na koleno a musel být taktéž střídán v prvním poločase, uvidíme jestli bude moci v utkání s Pivínem nastoupit.

Sestava:
Štindl, Laštůvka, Mouka, Žilka, Možný, Liška P., Dostál, Koudelka M., Petter, Liška M., Pospíšil - Kolář P.

Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Barták, Václavík - 55min. Grepl, Koudelka P. - 75min. Štindl J., Koudelka Z., Žilka F., Burget R., Zapletal, Liška J. - 70min. Koudelka M., Zedník L.

Připraveni: Liška M., Žilka J.

Připravky

Lipová - Vrahovice 12:0 pol. 5:0
Lipová - FKM Konice 2:5 pol. 2:1

Branky: 3x Grepl P., 3x Kroutil, 3x Krejčíř, 2x Havelka, 2x Kolář T., Koudelková K.

Sestava:
Abrahám J., Spáčil K., Přikryl P., Koudelka P., Muller P., Macourek M. - 75min. Koudelka Z., Naniáš M., Takáč M., Burget R. - 78min. Žilka F., Abrahám D. - 81min. Barák J., Burget A.

Sestava:
Šmíd, Laštůvka, Možný, Žilka, Mouka, Čajkovič, Liška P., Petter, Štindl - 70min. Kolář P., Liška M., Kolář D. - 46min. Pospíšil
Trenéři: Liška Jaroslav a Liška Josef

Utkání jsme odehráli na těžkém terénu velice dobře a i když jsme prohrávali v 11min. 0:1 dokázali jsme do poločasu otočit skore na 3:1 a od druhého poločasu jsme, už se dá říct, nepustili hosty do ničeho a tak musím zase kluky pochválit za dobrý výkon, který předvedli.

Trénink je v úterý od 17:30hod. a v pátek od 16:30hod.

Sestava:
Abrahám, Ščudla, Barták, Václavík, Koudelka P., Žilka F., Koudelka Z., Zapletal, Koudelka M., Liška J. - 75min. Možný D., Laštůvka - 64min. Čajkovič

Dnešní utkání bylo velice bojovné a tvrdé, když pomalu nebylo našeho hráče, který by nebyl faulován otřesným zákrokem.
V zápase se do nás domácí pustili hned od začátku a byli to oni kdo otevřel skore v 21min. když jsme ztratili zbytečně míč a před Jirkou byl nekrytý domácí hráč, který hlavou otevřel skore. Bohužel nám v tomhle zápase vůbec nešly standartky a tak jsme gol dali až v 33min. když se trefil Fana Žilka a skore srovnal na 1:1 a za tohoto stavu se šlo i do kabin. Po poločase se hra nezměnila, domácí se tlačili dopředu, ale nemohli se dostat do šancí, až v 60min. jsme udělali faul a střela domácího hráče letěla na levou šibenici, ale Jirka se blýskl skvělým zákrokem a chytil jistý gol. Od té doby jsme se dostávali do šancí my, ale pořád nám chyběla finální přihrávka. Ta přišla v 86min. když vyslal Fana Žilka Mirka Zapletala a ten přesně centroval na Zdenka, který přesnou hlavičkou rozhodl utkání. Bylo to zasloužené vítězství, protože celé mužstvo šlo za vítězstvím, čehož si cením nejvíce. Je třeba říct, že jsme ten zápas odehráli super i když, jak jsem říkal dnes to všechny hodně bolelo. Já sám mám taky velké šrámy, ale co se dá dělat, v té čtverce to bolí hodně.

5.kolo muži A

4. září 2010 v 20:59 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
TJ Haná Nezamyslice - SK Lipová 0:1 pol. 0:0

Branka:
60min. Naniáš

Sestava:
Rozsíval, Spáčil, Barák, Muller, Koudelka P., Naniáš, Macourek, Burget R., Takáč M., Burget A. - stř. 81min. Koudelka Z., Abrahám D.
Trenér: Jaroslav Liška

Rozhodčí: Pumprla, Odstrčil, Hrubý A.

V dnešním utkání jsme zajížděli k velice silnému protivníkovi, který nás měl prověřit, neboť se jedná o velice kvalitní tým, který má určitě budoucnost. Od úvodních minut se hrál rychlý a pohledný fotbal, který se musel líbit. Ve 3min. se dostal do velké šance Michal Takáč, ale byl nevybíravým způsobem podražen a zahrávali jsme standardní situaci, kterou jsme bohužel kopli jen do náruče brankaři. V dalším průběhu prvních 10min. si i domácí vytvořili jednu brankovou příležitost, kterou ale neproměnili. V 15min. jsme se dostali do obrovské šance, ale centr Michala T. skončil v brankovém území, kde se zastavil v rozbahněném brankovišti. V tu dobu jsme se dostali do obrovského tlaku, který dělal domácím problémy. Z našich dalších akcí je třeba zmínit tu, když Michal Naniáš zahrával přímý volný kop a domácí obránce míč podzvedl ovšem jen na rohový kop. Kdyby to neudělal, tak bychom pravděpodobně šli do vedení, protože za ním stáli David Abrahám a Karel Spáčil, kteří by míč dopravili do sítě. V tuto dobu jsme si opravdu zasloužili vstřelit branku, ale i z těch nejvyloženějších šancí nám to prostě první poločas nebylo dáno. Musíme vyzvednout ale i důležitý zákrok našeho brankáře, když zlikvidoval ojedinělou šanci domácích a míč skvělým zákrokem vyrazil na roh. Poté se poločas v klidu dohrál. Do druhého poločasu jsme šli s cílem hrát dobře ze zadu a nějaký ten bod z Nezamyslic odvést.
Prvních deset minut se hra odehrávala spíše na naší polovině. Příčinu vidím vtom, že jsme nedokázali míč udržet ve předu a naše obrana se tak dostávala rychle pod tlak. Ale postupem času jsme se opět dostali do tempa a opět se nám dařilo domácí přehrávat a důležité bylo, že se nám podařilo v 60min. po centru Aleše Burgeta skórovat hlavičkou Michala Naniáše. Hra se v tu dobu uklidnila a my jsme si vypracovali několik výborným příležitostí. David Abrahám šel sám od poloviny hřiště na branku, ale v rozhodujícím okamžiku míč střelil vedle a to běžela 78min. Potom nádherně v 80min. trefil Naniáš břevno z přímého volného kopu. A Aleš Burget měl na kopačce další dvě gólové šance, bohužel ale vyšly vniveč. Ale i přesto jsme si už konec utkání pohlídali.

Utkání jsme odehráli ve výborném tempu a zaslouženě jsme zvítězili. Musím vyzdvihnout výkon celého mužstva. Kluci odehráli celý zápas ve vysokém tempu. Kombinačně mě to nezklamalo, ba naopak si myslím, že jsme se rozehráli po čtyřech zápasech k velkému výkonu. Dnes mě to těší dvojnásob, protože jsme odvezli cenné tři body z Nezamyslic, kde se bude těžko dalším mužstvům vyhrávat. Jedná se o velice kvalitní mladý tým, který bojuje až do konce. My se musíme soustředit na další utkání, co nás čeká. To utkání sehrajeme s dalším velice kvalitním soupeřem s Horními Moštěnicemi.

4.kolo muži

3. září 2010 v 17:30 | Jiří Možný |  Články

SK Lipová - TJ Sokol Mostkovice 6:0 (2:0)

Branky: 11., 76. z penalty a 88. Spáčil, 44. Z. Koudelka, 48. Naniáš, 58. Macourek.
Rozhodčí: Majer - Motal, Milar.
ŽK: P. Koudelka, A. Burget, R. Burget - Šlambor, Dadák.
Diváků: 80.

Lipová: J. Abrahám - Müller, Barák, Spáčil, P. Koudelka (56. Barták) - Takáč, Macourek, Z. Koudelka (46. A. Burget), Naniáš - D. Abrahám (53. R. Burget), Přikryl.
Trenér: Jaroslav Liška.

Mostkovice: Škobrtal - P. Zapletal, Hanák, Šlambor, V. Vojtíšek - Jareš (59. Šměrek), O. Zapletal, M. Vojtíšek (78. Kazda), Chmelař (46. Dadák) - Kašpar, R. Karafiát.
Trenér: Jaroslav Karafiát.

Po překvapivě snadném průběhu - dvou brankách v první a dalších čtyřech ve druhé půli - se posunuli již na čtvrté místo I. B třídy za dosud suverénní trojici Kostelec na Hané, Konice B a Haná Prostějov.

Hostům scházeli brankáři, a tak se mezi tři tyče postavil Bedřich Škobrtal. Jako první zahrozili jeho spoluhráči, Jareš přesprintoval Petra Koudelku, ale se slabým pokusem si Jiří Abrahám poradil. A skóre se měnilo na opačné straně.

Hlavičku Davida Abraháma ještě Škobrtal kryl, o minutu později ale hlavičkoval Spáčil, hostující bek míč ve snaze odkopnout jen přizvedl a gólman zachraňoval až za brankovou čarou - 1:0. Od této chvíle se již do šancí tlačili prakticky pouze domácí, pojistku ale dlouhou dobu nepřidali.

Až před gólmana se prodral Abrahám, ten ale jeho pokus vyrazil, centr od pravého rohového praporku poslal Spáčil v záklonu nad, Takáčovu střelu do protipohybu vykopl na roh hostující bek.

Na 2:0 tak domácí zvýšili až gólem do šatny. Hlídaný Abrahám přihrál patičkou Naniášovi, jenž zleva nacentroval a na středu malého vápna volný Zdeněk Koudelka hlavičkoval přesně.

Jak se Lipové vydařil závěr prvního dějství, vyšel jí i nástup do druhého poločasu. Střídající Aleš Burget poslal míč v osmačtyřicáté minutě přesně na hlavu Naniáše, který do protipohybu zvýšil na 3:0. Po autovém vhazování o čtyři minuty později se do míče z hranice šestnáctky opřel Macourek a jeho volej zamířil přesně k levé tyči - 4:0.

"Upozorňoval jsem hráče na to, aby si dali pozor na začátek a neinkasovali. Třetí gól rozhodl o celém výsledku. Pak jsme jim nedali prostor ke hře," vyprávěl spokojený trenér Lipové Jaroslav Liška.

Snížit mohli hosté po hodině hry, ale jejich narážečka těsně před pokutovým územím vedla jen ke střele těsně vedle pryvé tyčky. Únik Kašpara o chvíli později skončil jen rohovým kopem, po němž Šlambor netrefil míč ideálně.

Do brejků na opačné straně se často dostával Aleš Burget, nedařilo se mu ale překonat stínujícího obránce, v případě samostatného úniku pak po úspěšné kličce ztratil rovnováhu a nestihl již zakončit.

Pátý gól tak Lipovští přidali po šťastné penaltě, kdy si nepřesný rohový kop nastřelil na ruku mostkovický bránící hráč. Karel Spáčil zakončil s přehledem - 5:0.

Tenisový výsledek zařídil opět Spáčil. Šlambor sice vychytal v jasné pozici stojícího Radka Burgeta, následný roh si však našel domácí stoper a angličanem o levou tyč uzavřel na 6:0.

"Těžko se mi hledají slova. Propadli jsme úplně ve všem. Chtěli jsme hrát aktivně po zemi, důrazně, což se nám první půlku dařilo, chybí nám ale střelec a dnes i gólman," poznamenal mostkovický trenér Jaroslav Karafiát. Jeho hráči tak po předchozí domácí porážce 0:4 s Kostelcem na Hané nevstřelili podruhé v řadě branku. "Budeme si muset sednout a pořádně to probrat, protože tak to dál nejde," dodal.

Výsledek překvapil i kouče domácích Jaroslava Lišku. "Soupeř je dobrý a nevyzpytatelný. Dnes mě ale zklamal. Hrál dobře maximálně prvních deset minut. Úvodní gól nás nakopl a druhý poločas jsme je absolutně smetli," pustil se do hodnocení.

"Dal jsem si záležet, abych obranu vyztužil, a to se mi podařilo. Patrik Müller kdysi dávno hrával pravého beka, u něj je myšlenka. Skvěle to doplňuje Spáčil," doplnil Liška. Zklamala ho ale jedna věc - zbytečné žluté karty za již rozhodnutého stavu.

1 Kozlovský Ivo

Naší mladí hráči vstoupili do nové sezony divokým výsledkem, za stavu 3:0 pro domácí to naši hráči dokázali vyrovnat na 3:3, jen je škoda, že se jim nepodařilo urvat alespoň jeden bod, ale já si osobně myslím, že to všechno přijde, jen to chce trpělivost, jak na jaře a výsledky se dostaví. Naši mladí hráči tento týden mají volno a představí se až za týden v Olšanech.
Naše starší přípravka sehraje první turnaj příští týden 11.9.2010 od 9hod. za účasti 4 mužstev v Lipové.

4.kolo B

3. září 2010 v 17:25 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová B - Sokol Přemyslovice 6:1 poločas 4:0

Branky:
2 a 12min. Burget Radek
28min. Zedník Lukáš
38min. Žilka František
63min. Zapletal Miroslav
78min. Rozsíval Martin z PK

Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Václavík, Barták, Koudelka P., Burget R., Koudelka Z., Žilka F., Zapletal, Liška J., Zedník L.

Stř.: Liška J. - Grepl .J 41min.
Zedník L. - Laštůvka D. 60min.
Václavík T. - Štindl J. 60min.
Přip.: Žilka J., Možný D.

Utkání se nám povedlo a v samotném utkání jsme přehráli hosty jak vysokým rozdílem branek, tak i herně, no prostě tento zápas jsme potřebovali, abychom se už konečně chytli a začali hrát kvalitní fotbal, který umíme hrát a dnes jsme to potvrdili, doufám že se nám podaří navázat na tento výsledek i ve Ptení kam zajíždíme v neděli 5.9.2010 a začátek zápasu je v 16:30hod a utkání řídí jako hlavní rozhodčí Petr Svozil z Biskupic.

4.kolo dorost

3. září 2010 v 17:05 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
FC Výšovice - SK Lipová 1:1 pol. 0:0

Branka: 87min. Petter Daniel

Sestava: Šmíd, Laštůvka, Možný, Žilka, Petter, Čajkovič, Liška P., Liška M., Koudelka M.,Kolář P., Kolář D.

V tomto zápase jsme předvedli dobrý výkon, jen je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit z některých šancí o jednu branku více, ale nakonec jsem rád, že se nám podařilo vyrovnat utkání na konečných 1:1. V zápase jsme dali ještě jednu branku a to v 19 min prvního poločasu, ale branka nebyla uznána pro údajný faul na domácího hráče. V dalších minutách jsme nastřelili dvě břevna a dvakrát jsme nedali branku z vyložené šance, když jsme se ocitli úplně sami před brankářem Výšovic, ale prostě jsme to v koncovce nezvládli, a proto je výsledek spravedlivý a já sem také spokojen s předvedenou hrou a hlavně s tím že to klukům konečně začlo jít. Doufám, že to potvrdíme v domácím zápase proti Olšanům tuto neděli 5.9.2010 od 10:15hod. v Lipové. Utkání řídí jako hlavní rozhodčí Luděk Knoll z Jaroměřic.