26. srpna 2010 v 14:21 | VLASTIMIL KADLEC |  Články
SK Sokol Vrahovice - SK Lipová 0:1 (0:0)

Branka: 69. Naniáš. Rozhodčí: Knoll ml. - Knoll st., Vedral.

SK Sokol Vrahovice: Prachař - Kyselý, Šmíd, Šedivý, Vojáček - Smička, Dostál, Tomeček, Dvořák - Varga, Strouhal.
Trenér: Libor Vymazal.

SK Lipová: J. Abrahám - Müller, Spáčil, Přikryl, P. Koudelka - Naniáš, Macourek, Z. Koudelka, Takáč - D. Abrahám, R. Burget.
Trenér: Jaroslav Liška.

Lipováci sjeli dolů z hor a vykradli vrahovickou mešitu

Prostějov/Vrahovice - Vrahovičtí po týden starém debaklu v Kostelci na Hané, prohře o osm gólů, se chtěli v sobotu na domácím trávníku při příležitosti vrahovických hodů rehabilitovat. Nepovedlo se jim ale ani další mistrovské utkání. V duelu, který přítomné diváky popravdě řečeno svým průběhem příliš nenadchl, si Vrahovičtí moc střeleckých příležitostí nevypracovali a všechny tři body nakonec patřily hostům. Ohrozili domácího gólmana Prachaře, dobře střežícího svou branku, přece jen víckrát a co hlavně, dali alespoň jediný gól.

Jestliže připustíme, že mohli jít vrahovičtí fotbalisté v tomto utkání do vedení, bylo tomu tak pouze brzy po zahájení střetnutí. Potom se už hrál víceméně nezajímavý fotbal bez chvil vzrušení před brankami, pro která vlastně lidé na fotbal chodí. Příznivci Lipové se ale dočkali v prvním poločase přece jen také gólových možností svého týmu, byly dvě. Nejprve se nepovedlo šanci úspěšně korunovat D. Abrahámovi a druhou spálil těsně před přestávkou R. Burget.

Ve druhém poločase se hrál oboustranně opět opatrný fotbal a čím odehraných minut přibývalo, tím bylo zřejmější, že padne-li vůbec gól, vyhraje ten, kdo jej dá. Stalo se. Po autovém vhazování přihrál Petr Koudelka z levé strany míč před vrahovickou branku Naniášovi, a ten v 69. minutě utkání, vcelku šťastně, dopravil míč za Prachařova záda. Když domácí mužstvo inkasovalo, dalo do útočných snah sil víc a v následujících minutách bylo zřejmé, že poctivě usiluje o vyrovnání. Ani potom se ale na nebezpečnou vzdálenost k brance Lipové Vrahovičtí s míčem nedostávali. S přibývajícími minutami pak zakládali své útočné akce se stále se zvyšující nervozitou a potažmo se zvyšující se nepřesností přihrávek. Hostující tým tak v posledních fázích zápasu s ubráněním jednogólového náskoku příliš práce neměl.

"Prohráli jsme remízový zápas, ale zklamán nejsem," tvrdil po utkání trenér SK Sokol Vrahovice Libor Vymazal. Viděl jsem totiž, že po debaklu, který jsme utrpěli před týdnem v Kostelci na Hané, zvedli naši hráči hlavu a silnému soupeři byli vyrovnanými partnery. A to přesto, že nám chyběl kapitán mužstva Procházka, Kreuz a Vojáček, který se bude po vyléčeném zranění rozehrávat v našem B.týmu. Strouhal měl svou gólovku na začátku utkání zužitkovat, vše by pak bylo jistě o něčem jiném. Přihodila se pak hloupá chyba v naší obranné činnosti a Lipovští vedli. Bojovali jsme dál, slabším mužstvem jsme na hrací ploše rozhodně nebyli. Těžko se nám daří sestavit pro utkání optimální sestavu, vždy někdo z pracovních důvodů v zaměstnání chybí. Nyní pojedeme k utkání do Hustopečí, lehkého zápasu nebude."

"Na prohru Vrahovic v Kostelci na Hané 1:9 jsme vzpomínky plašili," nastínil atmosféru v šatně před utkáním trenér Lipové Jaroslav Liška. "Chtěli jsme hrát pomalu a opatrně. Věřili jsme že gól dáme a také se tak stalo. Karel Spáčil a Petr Přikryl dnes prokázali, že jsou chlapy na svých místech, s Patrikem Müllerem jsou dirigenty. Radost mně dělal svou hrou i devatenáctiletý Petr Koudelka. Takticky jsme to odehráli dobře, musíme ale zůstat na zemi, čeká nás nyní domácí utkání s nevyzpytatelnými Mostkovicemi. Jsme poučeni z našeho prvního utkání na svém trávníku, Hanou Prostějov jsme podcenili a místo vedení o dvě branky do přestávky jsme nakonec 1:3 prohráli…"

3.kolo muži B

26. srpna 2010 v 14:15 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Plumlov B - SK Lipová B 2:0 pol. 1:0

Sestava:
Rozsíval, Václavík, Barták, Ščudla, Koudelka P., Žilka F., Liška J., Koudelka Z., Zapletal M., Zedník, Štindl

Stříd.: Možný D., Laštůvka D., Žilka J.

Tento zápas se nám nepovedl, nedali jsme si finální přihrávky a některé naše šance skončily nevyužity a proto to dopadlo v náš neprospěch, ale určitě se budeme soustředit a domácí zápas s Přemyslovicemi.

Sestava:
Šmíd, Mouka, Liška M., Žilka, Možný, Čajkovič, Liška P., Koudelka M., Petter, Laštůvka, Kolář P.- stříd. Slíž, Kolář D., Holub.

Utkání naši hráči odehráli dobře. Tento zápas jsme měli o to lehčí že hostů přijelo jen 8, ale důležité bylo že jsme to nepodcenili a zastříleli si, což nám určitě pomůže do dalších zápasů.

2.kolo muži A

17. srpna 2010 v 22:19 | JIŘÍ MOŽNÝ |  Články

Při přestřelce v Lipové ostrými stříleli líp domácí

Lipová - Tři změny v základní sestavě udělal před utkáním s Hustopečemi kouč Lipové Jaroslav Liška. Dvojice střídání pak využil hned o polčasové přestávce, kdy se většina hráčů navíc přesunula na jiný post. A měl šťastnou ruku.

Lipovští si velmi brzy vypracovali dvoubrankový náskok, na rozdíl od předchozího domácího duelu s prostějovskou Hanou se ale vyvarovali výraznějšího výpadku a bez pár sekund vedli po celých devadesát minut.

"Trochu jsem změnil rozestavení a myslím si, že to bylo prospěšné. Přemýšlel jsem nad tím čtyři dny," popsal tvorbu sestavy Liška.

Domácím se neskutečně vydařila již úvodní šestiminutovka a stejně jako v prvním kole v tom měl prsty Michal Naniáš, jehož levačka zásobila spoluhráče přesnými přihrávkami a výrazně ohrožovala Nejedlého v brance hostí.

Ihned po rozehrávce vyslal dopředu Aleše Burgeta, který vybojoval roh, jemuž se sice Hustopečtí ubránili, ale pouze za cenu faulu kousek za šestnáctkou. Míč si postavil Naniáš, překopl zeď a míč doputoval přesně k pravé tyči - 1:0.

Mesiáš Naniáš nabyl Spáčilovi

Domácí si hned zpočátku vytvočili sérii standardek a v šesté minutě podruhé skórovali. Na centr Naniáše z pravé strany si naskočil volný Spáčil a hlavou nedal gólmanovi šanci - 2:0.

Hosté se s odpovědí také dlouho nerozpakovali. Na branku jim stačila první vážnější situace. Přímý kop z dvaceti metrů v podání Blažka vyrazil novic v lipovské brance Martin Rozsíval jen před sebe a Valentovič dorazil nad jeho rukavice - 2:1.

Lipová přestala na chvíli hrát, ale brzy si vypracovali další příležitosti. Přímý kop Naniáše k levé tyči vyrazil Nejedlý na roh, po něm hlavičkoval na zadní tyči naprosto nehlídaný Aleš Burget pouze mimo branku.

Na 3:1 mohl zvýšit po centru Patrika Müllera Zdeněk Koudelka, jeho hlavička ale pouze orazítkovala břevno. Vyrovnat tak mohl těsně před pauzou Valentovič, jeho střela bez přípravy z hranice velkého vápna ale letěla kousek vedle levé tyče.

Stejný obrázek sledovalo několik desítek diváků i po pauze. Aleš Burget vybojoval poblíž šestnáctky přímý kop a na centr Naniáše jen těsně nedosáhl Spáčil. Na 3:1 tak zvýšil až po hodině střídající Přikryl. Propadl k němu míč po rohovém kopu Petra Koudelky a zkušeně podstřelil padajícího gólmana 3:1.

Hned tři minuty to bylo již 4:1. To centr z levé strany našel hlavu dalšího střídajícího hráče a Milan Macourek technicky hlavičkoval k pravé tyči. "Sezení na lavce pro Macourka s Přikrylem bylo prospěšné. Oživili hru," ocenil domácí trenér Jaroslav Liška.

Smůla v koncovce naopak i nadále provázela Zdeňka Koudelku, jehož koníček skvěle vytáhl gólman hostí na roh. Při touze domácích útočit se Hustopeče několikrát dostali do brejku a čtvrt hodiny před koncem z toho byla penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Zdeněk Dohnal - 4:2.

Nejkratší dobu ze všech hráčů strávil na hřišti hostující Zdeněk Horák. Na hřiště přišel až po sedmdesáto minutách a hned v 79. viděl dvě žluté karty - první za faul, druhou za nepovolenou výstroj. "Nastoupil s náušnicí. Je to jeho nedisciplinovanost, za níž bude potrestán," vyjádřil se trenér hostí Vítězslav Tuma.

Rek Macourek uzavřel skóre

Lipovští dokázali početní výhody rychle využít. Macourek dostal přihrávku mezi střední obránce a pohodlně vystřelil k pravé tyči. Uzavřel tak na 5:2.

"Měli jsme famózní nástup. Bohužel se nám stalo to co minule, že jsme trošku vypadli z tempa. Po inkasované brance jsme se opět rozehráli k výbornému výkonu. Hráči bojovali, zapojili srdce a rvali se o každý balon," chválil hráče Liška.

Hned čtyři z dosavadních šesti branek vsítili Lipovští po standardních situacích. "Máme zkušeného Naniáše, Takáče a kvalitní hlavičkáře Karla Spáčila, Zdeňka Koudelku, Petra Přikryla a velkého bojovníka Frantu Žilku," vyjmenoval kouč.

Právě bránění standardek dělá vrásky bývalému kanonýrovi Drnovic či Sparty. "Budeme se na to muset zaměřit. Přijeli jsme vyhrát, podle vývoje by ale byl i bod dobrý. Na to jsme dnes neměli, domácí byli lepší," přiznal Tuma.

V základní sestavě postrádal stopera a záložníka, což se na výkonu mančaftu zákonitě projevilo. "Měli jsme špatný vstup do utkání. Zaspali jsme a inkasovali dvakrát po standardkách. To se těžko dohání. Dostali jsme se sice zpátky do hry, ale nevyužili jsme žádnou z příležitostí," mrzela druhá porážka v sezoně kouče Hustopeč. O týden dříve totiž doma nestačili poměrem 0:3 na Kostelec na Hané.

SK Lipová - TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou 5:2 (2:1)

Branky: 1. Naniáš, 6. Spáčil, 63. Přikryl, 66. a 81. Macourek - 17. Valentovič, 76. Dohnal z penalty. Rozhodčí: Šmíd - Malík, Pivoňka.
ŽK: Žilka - Dohnal, Jurča, Josef Pavlištík, Světnický, Horák.
ČK: 79. Horák.

Lipová: Rozsíval - Žilka, Barák (46. Přikryl), Spáčil, P. Koudelka - Müller (71. D. Abrahám), Z. Koudelka, Naniáš, Takáč - R. Burget (46. Macourek), A. Burget. Trenér: Jaroslav Liška.

Hustopeče: Nejedlý - Jambor, Jurča, Dohnal, Josef Pavlištík (73. Horák) - Novák, Blažek, Světnický, Gerla - Valentovič, Jaroslav Pavlištík. Trenér: Vítězslav Tuma.

1.kolo muži B

16. srpna 2010 v 18:29 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová B - TJ Jiskra Brodek u Konice 1:2 pol. 0:2

Branka: 63min. Liška Jaroslav

Sestava:
Abrahám J., Václavík T., Ščudla O., Rozsíval M., Grepl J., Koudelka M., Abrahám D., Možný D. - 79min. Liška M., Barták T. - 73min. Žilka J., Zedník L., Liška J.

Zápas našeho B mužstva byl odehrán po dlouhé době, protože bylo znovu založeno teprve před sezonou. Ze začátku zápasu jsme se na hřišti spíše hledali a proto jsme dvakrát během 10 minut inkasovali a to nás dostalo do kolen. Dařit se nám začalo od 33min., když po centru Davida A. trefil Tomáš tyč. O chvíli později se v chumlu hráčů prosadil Liška J., ale jeho pokus obránce zablokoval.

Po poločase jsme byly určitě lepší týmem, ale bohužel jsme dali jen jeden gol a to po akci Davida A. a Koudelku M., kteří uvolnili Lišku J. a ten po solu na brankáře nezaváhal a snížil na 1:2. Při našich dalších akcích trefil Ondra Š. břevno, po centrech Lišku J. hlavičkoval Tomáš V. vedle a David A. nad. V 84min. po přihrávce Lišku J. přestřelil Liška M. bránu. A v 88min. po přihrávce Lišku J. střílel Abrahám D., ale střela byla tečována na roh.

Toto utkání jsme odehráli ze začátku špatně, ale od 33min. jsme už hráli náš fotbal. Je pravda, že dnes byla sestava kombinovaná a do dalších zápasů počítáme se zkušenými hráči, čili hra se zlepší. Ale za výkon v tomto zápase vám děkuji kluci.

2.kolo dorost

14. srpna 2010 v 14:32 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Sokol Mostkovice - SK Lipová 4:0 pol. 2:0

Sestava:
Šmíd, Liška M., Čajkovič, Žilka, Slíž, Liška P., Možný, Petter, Koudelka M., Kolář P., Pospíšil - 46min. Kolář D.

Dnešní utkání jsme odehráli už o něco lépe a vypracovali jsme si i několik šancí, ale bohužel jsme žádnou branku nedali, ale určitě se to bude postupně zlepšovat. Je potřeba pořád být trpěliví a zároveň dobře pracovat, neboť kádr prošel velkou obměnou, takže nám to bude určitě trvat než to dáme zase kvalitně dohromady. Jinak je škoda, že jsme opět neproměnili penaltu, ale jinak jsem s klukama spokojen, bojují a to je důležité. Věřím, že z toho bude dobrá parta a že budeme i vyhrávat.

SK Lipová - TJ Haná Prostějov

12. srpna 2010 v 23:27 | Jiří Možný |  Články
Domácí tým představil pět nových tváří, kdy na stoperu nastoupil Karel Spáčil, v záloze vedle sebe Michal Takáč, Michal Naniáš a Milan Macourek a na hrotu Petr Přikryl.

Úvodní minuty skutečně patřily Lipové. Již v osmé minutě rozehrával z velké vzdálenosti od pravé autové čáry přímý kop Naniáš, míč ve vápně minulo hned několik hráčů obou celků, aby nakonec zapadl až k pravé tyči Lošťákovy branky - 1:0.

Hned o minutu později to mohlo o dva, ale prudký přízemní centr z levé strany nedokázali domácí ve skluzu dopravit mezi tři tyče.

Hosté o sobě dali poprvé vědět v šestnácté minutě. Ponechanou výhodu využil k akci středem hřiště Martin Kolář, na hranici vápna přihrál vlevo zcela volnému spoluhráči, ale jeho střela mířila přesně doprostřed.

Po osmatřiceti minutách se do stoprocentní šance dostal domácí Aleš Burget. Po rychlém brejku dostal přesnou přihrávku z pravé strany, tváří v tvář gólmanoviale nastřelil pouze jeho hlavu a celá akce skončila nevyužitým rohovým kopem.

Obdobně se vedlo těsně před pauzou i Zdeňku Koudelkovi, který po zemi minul levou tyč.

"Na proměňování šancí musíme zapracovat. Když gólman stojí uprostřed brány, neudělá žádný pohyb a my ho trefíme do hlavy, tak to je holé neštěstí," okomentoval promarněné šance lipovský trenér Jaroslav Liška.

Ještě do pauzy mohli Hanáci vyrovnat. Po faulu Petra Koudelky rozehrávali kousek za pravým rohem vápna přímý kop, pro centr si doběhl Kolář, ale hlavičkoval jen do břevna.

Co se nepovedlo hostům do přestávky, mohli napravit ihned po návratu na trávník. Na dlouhý míč do šestnáctky si naběhl Trnavský, přetlačil také obránce, ale slabou střelu poslal do gólmana.

O pár minut později vyrazil Abrahám i nebezpečný pokus z levé strany a bomba z pětadvaceti metrů jen těsně minula levý vinkl jeho branky.

Lipovští naprosto vyklidili střed pole, stáhli se před vlastní šestnáctku a jako by chtěli více než půlhodinu pouze odbránit. To se jim stalo osudným.

Ve čtyřiašedesáté minutě ještě Cibulec nedosáhl na zadní tyči na přímák z pravé strany, o dvanáct minut později již ale vyrovnal. Využil chyby domácích uprostřed hřiště a své sólo zakončil přízemní střelou k pravé tyči. Marně ho stíhali domácí obránci.

O dvě minuty později již vedla Haná. Po další rychlé akci prošel středem lipovské zálohy i obrany Trnavský jako nůž máslem, nezastavil jej ani faul za žlutou kartu domácího kapitána Baráka, na hranici vápna přihrál vlevo zcela volnému Konečnému, který zamířil opět k pravé tyči - 1:2.

Vyrovnat mohl po rohovém kopu střídající Radek Burget, jeho ránu ale zblokoval dobře postavený bek Hané. Definitivně tak minutu před koncem rozhodl svou druhou brankou Konečný. Opět se prosadil individuálně, kdy si pohrál s vracejícím se Barákem a z levé strany zakončil přesně křižnou přízemní střelou - 1:3.

"Chtěli bychom hrát pěkný fotbal a pohybovat se v horní polovině tabulky. Dneska mi ale chyběla bojovnost, nasazení. Z výkonu hráčů jsem zklamaný. Nehráli jsme dobrý fotbal a od první inkasované branky jsme se do toho už vůbec nedostali. Uprostřed hřiště jsme udělali katastrofální chyby a oni je potrestali," kritizoval lipovský trenér Liška.

Pro další zápasy tak s největší pravděpodobností sáhne do sestavy a změní také rozestavení jednotlivých hráčů.

"Nepochopitelně jsme se zatáhli před vlastní šestnáctku a chtěli jsme hrát nakopávání míčů. To ale tito hráči neumí, hrají technický fotbal. Zbabrali jsme si to sami vlastní nezodpovědností," nechápal.

Jako příčinu matného výkonu označil nízkou sehranost.

"Je pravda, že jsme hráli poprvé v takové sestavě. Hráči odjížděli na dovolené a každý přátelák jsme tak hráli jinak," vysvětlil. Haná podle něj vyhrála zaslouženě, ocenil zejména výkon Tomáše Cibulce.

Naprosto jiné pocity převládaly u hostujícího kouče Daniela Koláře.

"Je pravda, že domácí ještě v první půli neproměnili dvě obrovské šance, ale i my jsme měli šanci. Pořád jsme měli hru ve své moci, hráli jsme dobře, využili jsme kvalitního hřiště, kde se dalo kombinovat. Zaslouženě jsme zápas otočili a vyhráli," užíval si první tři body nové sezony.

SK Lipová - TJ Haná Prostějov 1:3 (1:0)

Branky: 8. Naniáš - 76. Cibulec, 78. a 88. Konečný. Rozhodčí: Menšík - Pospíšil, Pumprla. ŽK: P. Koudelka, Z. Koudelka - Lošťák, Chum. Diváků: 100.

Lipová: Abrahám - Barák, Müller (86. Barták), Spáčil, P. Koudelka - Z. Koudelka (60. Žilka), Takáč, Naniáš, Macourek - Přikryl, A. Burget (67. R. Burget). Trenér: Jaroslav Liška.

Haná: Lošťák - Jančiar, Zbožínek, M. Kolář, Chum - Bartoš, Mašík, Krupička, Trnavský (90. Hupšil) - Konečný (90. Vybíhal), Cibulec (83. Sedláček). Trenér: Daniel Kolář.

1. kolo dorost

12. srpna 2010 v 22:20 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová - Sokol Držovice 0:4 pol. 0:4

V 58min. jsme nedali penaltu, kopal Dostál F.

Na tento zápas se vykašlalo mnoho hráčů, takže jsme hráli jen s těmi, co se sešli + 2 žáci i přesto kluci zápas odbojovali a já jim děkuji za bojovnost a nasazení.

Branky:
28min. Burget A
30min. Takáč M.
73min. Koudelka Z.
SK Lipová - Sokol Konice 1:1 pol. 0:0
Branka:
63min. Burget A.
SK Boskovice - SK Lipová 2:2 pol. 0:1
Branky:
38min. Abrahám D.
79min. Štindl J.
SK Lipová - Sokol Čechovice 2:0 pol. 1:0
Branky:
10min. a 79min. Naniáš M.