29. května 2010 v 18:19 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články

2x Koudelka Z.
Zedník L.

Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Václavík, Možný - 32min. Štindl J., Koudelka P., Liška M., Koudelka Z., Liška P., Koudelka M., Zapletal M., Zedník L.

Dnešní utkání jsme sehráli se silným soupeřem z Olomouce, kde figuruje 7 hráčů Sigmy Olomouc, z tohoto důvodu si tohoto vítězství cením nejvíc, protože jsme ten zápas za stavu 1:2 nevzdali a bojovali až do konce, kdy se nám podařilo hned ze začátku první půle vyrovnat a následně 8min. před koncem strhnout vítězství na svou stranu. Je potřeba kluky pochválit za bojovnost a za nasazení a hlavně za druhý poločas, kdy jsme ten zápas odjezdili až do poslední minuty utkání.
Na adresu soupeře můžu říct jen to, že se jedná o nedisciplinovaný mančaft a hlavně hodně nepříjemný. Jejich zákroky vybočovaly z pravidel fotbalu a hlavně si mysleli, že když přijedou na vesnici, tak si můžou dělat, co chtějí. Je velká škoda, že rozhodčí jim nevyloučil dva hráče hned ze začátku druhého poločasu, protože ty zákroky byly doslova na výstavní červené karty a z toho důvodu nás nechal dokopat prakticky až do konce zápasu a červenou kartu vytáhl pro hostujícího hráče až 4min. před koncem, což si myslím, že je velice netaktické ze své zkušenosti. Buď to vytáhnu hned, nebo to nevytahuju vůbec. Ale dnes jsem opravdu rád, že jsme ten zápas zvládli a zvítězili. Všem děkuji za výkon a cením si toho, že mám hráče, kteří mě doopravdy ještě nezklamali. Jak v zápasech, tak v trénincích.

SK Lipová - SOKOL Příkazy 0:1 pol: 0:0

Sestava:
Abrahám, Žilka - 78min. Zedník L., Ščudla, Barák, Muller, Koudelka Z, Zapletal - 71min. Barták T., Burget R., Liška J. - 88min. Možný D., Burget A.

Připr. Štindl, Rozsíval

V tomto utkání jsme předvedli špatný výkon, ale i přesto jsme si vypracovali několik gólových příležitostí, např. v 11min. Pepek, v 17min. Aleš, v 23min. opět Pepek, v 27min. opět Aleš. a v 33min. Patrik.
Bohužel ani z těch nejvyloženějších šancí jsme gól nedali a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
V kabině jsem se snažil motivovat mužstvo na druhý poločas, ale bohužel s tím našim ospalým fotbalem se nedalo nic dělat. Nenahráli jsme si, špatně jsme bránili a přizpůsobili jsme se hře soupeře, který se ploužil po hřišti, jak mravenec. Prostě místo fotbalu to byla plácaná, ale i přesto jsme si opět vytvořili tři gólové šance a to Radek, Pepek a Aleš, ale znovu z toho nic nebylo. A když to vypadalo, že utkání skončí remízou, tak začal úřadovat rozhodčí č.1. 8 min. před koncem pustil 10metrový ofsajd a my z toho dostali gól, který rozhodl celé utkání. To utkání z naši strany prostě bylo pokažené, ale místo bodu, který jsme mohli mít se z toho ještě dnes nemůžu vzpamatovat.
Pan rozhodčí Kičín z remízového fotbalu udělal kabaret nejvyššího zrna a po jeho hrubé chybě zkazil jak hráčům a fandící hrstce diváků celou neděli. Původně jsem tu chtěl ještě něco rozvádět dál, ale nemá to smysl, protože už v neděli jsem se vyřádil při odchodu rozhodčích z areálu hřiště. Bohužel jsem se choval jak šimpanz na stromě, ale jak píšu, s tou porážkou jsem se ještě dnes nevypořádal.

Další utkání dorost sehraje v Rudě na Moravě 5.6.2010 v sobotu. Odjezd je v 11:40 hod.
Muži hrají v neděli 6.6.2010 v Uničově na UT se Sokolem Bohuňovice. Odjezd je v 14:15hod.
Všechny odjezdy jsou ze hřiště.
Trénink je 4.6.2010 v pátek v 17:30.

Výsledky žáků vám napíšu až zjistím střelce branek.

Sestava:
Šmíd J, Václavík, Liška M., Možný, Koudelka P., Vybíhal, Štindl, Zapletal, Koudelka M, Ošlejšek, Zedník

Muži
SK Červenka - SK Lipová 1:0 pol. 1:0
Sestava:
Abrahám, Žilka, Ščudla - 30 min. Pukl, Koudelka P., Muller, Koudelka Z., Zapletal - 65min. Václavík, Burget R., Liška J. - 82min. Možný D., Burget A.
Připraven: Rozsíval M.
Obě dvě utkání měly v režii rozhodčí a víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat.

Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Václavík, Liška M. - 58min. Žilka J., Koudelka P., Koudelka Z., Liška P., Koudelka M., Zapletal M. - 58min. Trnečka M., Laštůvka D. - 56min. Hartl, Štindl - 56min. Zedník
Připr. Mouka, Dostál
V tomto utkání jsme podali organizovaný výkon a vytvořili si spoustu příležitostí a opět jsme soupeře rozstříleli rozdílem třídy. Je třeba kluky pochválit za bojovnost a podaný výkon.
Muži
SK Lipová - SK Chválkovice 3:2 pol. 1:2
Branky:
2x Burget A.
Burget R.
Sestava:
Abrahám, Barák, Ščudla, Koudelka P., Barták T - 8min. Zapletal M., Žilka F., Koudelka Z., Muller, Burget R., Liška J - 88min. Pukl M., Burget A. - 89min. Zedník L.
V tomto utkání jsme podali první poločas velice špatný výkon a usnadnili jsme hostům vedení 0:1 a ikdyž jsme vyrovnali po střele Patrika a dorážce Radka, tak jsme se zase nechali uspat soupeřem a znovu jsme inkasovali na 1:2 a to ikdyž jsme trefili z trestného kopu břevno. S prvním poločasem jsem spokojen být nemohl. A proto jsme do druhého poločasu vlétli jako uragán. Napadali jsme soupeře již na jeho polovině a najednou nás bylo plné hřiště. Musím uznat, že v některých chvílích to byl bezchybný výkon, a proto se nám povedlo výsledek otočit a vyhrát 3:2.
Tento zápas byl opět z kategorie povinných. A to ikdyž jsem věděl, že s posledním celkem to nebude jednoduché a to se také potvrdilo. Nás může těšit, že se nám to podařilo otočit a v těžkých podmínkách, co v neděli panovali jsme zaslouženě zvítězili. Teď se musíme připravit na sobotní utkání, v kterém nás čeká Červenka.
Trénink je v pátek 21.5.2010 v 17:30. Platí pro všechny.
Žáci
FKM Konice B - SK Lipová 6:3 pol. 3:3
Branky: 2x Liška J., 1x Kolář P.
Protivanov - SK Lipová 2:0 pol. 0:0
SK Lipová - TJ Sokol Mostkovice 9:0
Branky: 3x Liška J., 3x Kolář D., Kolář P., Havelka R., Holub A.
Sestava:
Šmíd, Mouka, Hloušek P., Khyr, Žilka J., Liška P., Štindl, Ošlejšek, Laštůvka, Hartl, Petter, Pospíšil, Švec

Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Mouka, Liška - 46min. Laštůvka, Možný - 46min. Žilka, Václavík, Koudelka P., Koudelka Z., Zapletal - 46min. Trnečka M., Zedník, Štindl - 46min. Dostál
V této dohrávce jsme podali dobrý výkon a utkání jsme zvládli bez problémů. Nejlepšími hráči utkání byli Tomáš s Martinem.
Sokol Vykýřovice - SK Lipová 5:0 pol. 2:0
Sestava:
Rozsíval, Václavík, Liška, Žilka, Laštůvka, Koudelka M., Možný, Vybíhal, Štindl, Trnečka
Toto utkání kluci odbojovali v deseti lidech a to díky tomu, že se na ně tři jedinci vykašlali. Já na to mám svůj názor a do dalších utkání se podle toho zařídím. Jinak vám, kteří jste se toho utkání zúčastnili, děkuju za to, jak jste to utkání odbojoval a že jste nenechali Lipovou zostudit víc, jak ti vaši kamarádi, kteří ukázali pravou tvář. A ukázali, jak to s Lipovským fotbalem myslí.
muži
Sokol Paseka - SK Lipová 2:4 pol. 0:3
Branky:
2x Liška J.
Sestava:
Abrahám, Žilka, Barák, Ščudla, Zapletal, Barták, Koudelka Z., Muller, Burget R. - 70min. Pukl, Liška J., Burget A.
Do tohoto utkání jsme vstoupili trochu zastrašeně a domácí měli čtvrthodiny optickou převahu, ale my jsme to zvládli dobře organizovanou obranou a ve 20min. jsme udeřili. A to když Zdenek nádherně uvolnil Aleše a ten se nemýlil a vedli jsme 0:1. Od té doby začalo hustě pršet a byl to boj i s mokrým terénem. Ale vše jsme dovršili v 38min. když se probil Pepek do 16-tky a z malého vápna kopl balon pod sebe a domácí hráč zavěsil do vlastní sítě. V tu dobu jsme měli obrovskou převahu a ve 42 min. jsme udeřili potřetí, když Aleš ze 17 metrů napřáhl a dělovkou nedal brankáři šanci a zvýšil na 0:3. To bylo dobré a šli jsme spokojeni do kabin. Po přestávce nás opět domácí zatlačili a vynutili si opět čtvrthodiny tlak, ale žádná branka z toho nepadla, ale my jsme měli několik příležitostí výsledek navýšit a to se stalo až v 66 min., když Radek trefil tyč a dobíhající Pepek nadvakrát míč dokopl do prázdné branky a vedli jsme 0:4. Místo toho abychom utkání dohráli v klidu, tak jsme dovolili domácím dvakrát skórovat, aby upravili výsledek na konečných 2:4.
K tomuto utkání můžu říct, že jsme k němu přistoupili zodpovědně a nejlepším hráčem na hřišti byl Ondra Š., který podal vynikající výkon. To co jsme si řekli před zápase, tak si myslím, že jsme splnili, navíc kluci začínají hrát takticky dobře a už ten fotbal má úroveň. Za což jim děkuji. Pro nás ty body mají body zlata. Vsadil jsem na mladé dravce a ti se mi odvděčují vynikajícími výkony. Teď se musíme dobře připravit na Chválkovice.
Ve středu 12.5.2010 máme sraz na hřišti v Lipové.

20. kolo muži

4. května 2010 v 16:40 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články

SK Lipová - Sokol Velký Týnec 1:0 (1:0)

Branka:
18. A. Burget.
Rozhodčí: Odlévák - Krobot, Ille.
ŽK: Barák, Ščudla, Z. Koudelka - Lachnit, Dráb, Hejníček, Macenauer, Slováček, Pospíšil.

Lipová - J. Abrahám - Ščudla, Barák, Žilka, P. Koudelka - Barták (90. Mouka), R. Burget, Z. Koudelka (89. Pukl), Zapletal (70. Müller) - A. Burget, Josef Liška. Trenér: Jaroslav Liška.

Velký Týnec: Chlanda - Lachnit, Dráb, Svozil, Slováček - Hejníček, Saitz, Jabůrek, Homola (55. Švéda) - Macenauer, Pospíšil. Trenér: Petr Lakomý.

Rozhodčí předvedli v Lipové totální šaškárnu

Lipová - Nedělní podvečer měli v Lipové neochvějně v držení Petr Odlévák, Ladislav Krobot a Viktor Ille. Jejich sporná i očividně chybná rozhodnutí vyostřila poklidný duel a zkazila tak požitek domácím i hostům

Hráči, realizační tým i fanoušci označili trojici rozhodčích za nejlepší hráče Lipové, domácí se zase zlobili za karetní netrestání zákroků na ně. Přestože hlavní sudí rozdal celkem devět žlutých karet - tři domácím a šest hostům - nesáhl přes ostré zákroky ani jednou pro červenou. Výsledkem jsou kromě tří bodů pro domácí i rozbité dveře lipovské šatny a vše bude řešit krajská komise. Hostující kapitán navíc dlouho odmítal podepsat zápis o utkání.

"Domácí potřebovali vyhrát a rozhodčí nás k ničemu nepustil. Nesmyslně přerušoval hru. Pár sudí znám již z okresního přeboru, ale takové unikum ještě nikdo nepředvedl," vyjádřil se s denním odstupem sekretář a vedoucí hostujícího týmu Pavel Prečan.

"Rozhodčí to utkání zkazil. Chyboval na obě strany. Hosté zápas neunesli a měli dostat dvě červené karty za skluz zezadu na kotník a úder loktem do obličeje, navíc to byly zákroky na dorostence. Připomínalo mi to zápas v Bouzově, každý nám mlátí o hlavu, že jsme hráli třetí ligu," podotkl domácí trenér Jaroslav Liška.

V prvním poločase se hrál ještě fotbal a úvod patřil domácím. Nejdříve vyslal Zdeněk Koudelka do zakončení Aleše Burgeta, ten však z úhlu mířil vedle bližší tyče. Ve čtrnácté minutě rozehrával přímý kop a z dvaceti metrů trefil bombou pravou tyč. Parádní robinzonádu poté předvedl lipovský Jiří Abrahám, který výtáhl Saitzovu ránu ze třiceti metrů na roh.

Burget zavěsil pod břevno
Rozhodující gól padl hned v osmnácté minutě. Na centr zleva si do malého vápna naběhl Aleš Burget a nekompromisně napálil míč pod břevno - 1:0. Domácí se v následujících minutách mohli několikrát dostat brejků, ale vždy chyběla přesnější nahrávka.

První opravdu sporný okamžik nastal po půlhodině hry. Hostující útočník pronikal po pravé straně do vápna, nasadil jesle Petru Koudelkovi a vzápětí ho zastavil skluz dalšího z domácích obránců. Hosté se dožadovali penalty, marně. I skupinka domácích diváků sedících přímo u zákroku připustila, že šlo o faul.

Vedení mohli domácí pojistit ihned po změně stran. Nejprve hostující gólman podběhl centr Petra Koudelky a hlavičku jeho dvojčete Zdeňka vyhlavičkovali domácí na roh. O chvíli později zahrávali domácí standardku z pětadvaceti metrů. Odražený míč nacentroval zpátky do vápna Ščudla, skvěle si naběhl Josef Liška a zcela volný hlavičkoval do břevna Chlandovy brány.

Vzápětí se dvakrát do nadějné pozice dostali i hosté. Zhruba po hodině hry předvedli rychlou kombinaci na levé straně a střídající Filip Šveda jen těsně minul vzdálenější tyč. Přímý kop z poloviny hřiště pak hostující stoper Tomáš Dráb hlavou jen těsně neumístil k pravé tyči.

Hra rozkouskovaná víc než v basketu
To už se ale rozhodčí do svých verdiktů začal stále více zamotávat. Pokud se mu to nehodilo, nevšímal si mávání asistenta, otáčel fauly, z rohů dělal odkopy a opačně, omyly na jedné straně kompenzoval verdikty na straně druhé a hru kouskoval ještě více než v basketbalu. Za odpískané fauly se ale většinou bál udělit kartu a trestal spíše protesty.

Když se v 90. minutě hnali hosté do rozhozené obrany domácích za vyrovnáním, raději rozhodčí ani nenastavoval a odpískal konec utkání.

Lipovského kouče Lišku v utkání potěšil zejména výkon obrany, která nastoupila ve stejném složení jako před týdnem v Mohelnici. "Jirka Barák je definitivně přesunut na stopera. Rok nehrál kvůli operaci kolena a postupně se zapracovává. Jsem s ním velice spokojen," pochvaloval si.

Skvěle podle něj zahráli i další mladí hráči. "Jejich výkon byl famózní. Lipová může být pyšná, že co dorostenec, to kvalita. Soutěž, kterou hrajeme, je daleko kvalitnější než přerovská skupina," upozornil Jaroslav Liška.

Nyní jeho tým odjíždí do Paseky, odkud by si přál bod. Za stěžejní v boji o záchranu ale považuje tři domácí utkání s Chválkovicemi, Příkazy a Drahlovem.

To Velký Týnec má mnohem příjemnější starosti. Jako nováček se neustále pohybuje nahoře a nyní je pátý s pětibodovou ztrátou na třetí Moravský Beroun. "Je to pro nás příjemné překvapení. Potřebujeme ale posílit a rozšířit kádr. Nyní v základu hraje i šestnáctiletý David Homola," připomenul Prečan.

Autor: JIŘÍ MOŽNÝ

20. kolo

4. května 2010 v 16:33 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
FK Mikulovice - SK Lipová 3 : 0 Poločas 3 : 0 Hráno na umělé trávě
Sestava:
Rozsíval, Koudelka P, Trnečka, Dostál, Mouka, Koudelka Z, Zapletal, Koudelka M, Možný, Štindl, Žilka
V dnešním utkání jsme nezvládli první poločas a nechali si vstřelit zbytečné branky a utkání jsme si zbytečně pokazily. Jinak sled branek: Tak v 9 minutě jsme udělali chybu na pravé straně a domácí se ujali vedení. Ve 12 minutě měli obrovskou šanci na srovnání Mirek se Zdeňkem, ale nedali. Hned v 18minutě jsme zahrávali roh a opět jsme si udělali příležitost, ale bez důrazu se to nepovedlo Michalovi T. A proto přišel trest ve 30 minutě z PVK se trefil nádherně domácí hráč přímo do šibenice do pravé strany naší branky. Ve 35min. měl obrovskou šanci Jan Š., ale nepovedlo se mu umístit míč pod brankáře domácího celku. A ve 43min. přišla naše nešťastná branka, když Peťa chtěl přihrát hlavou Martinovi balon, ale přehodil ho a pro domácího útočníka už nebyl problém skórovat.
Do druhé půle jsme šli s výsledkem něco udělat a i když jsme hráli dobře, tak se nám již nepodařilo skórovat a to i když měl David venku brankáře, no prostě dnes jsme neměli střelecký prach, ale určitě byla druhá půle velice dobrá.
Dnes jsme odcestovali oslabeni o několik hráčů. A myslím si, že než jsme si zvykli na umělou trávu a odskok míče, tak jsme prohrávali o tři góly, ale i přes porážku musím uznat, že jsme to nezabalili a hráli jsme druhý poločas to, co jsme si řekli v kabině. Takže můžu klukům poděkovat za snahu něco s výsledkem udělat.
Další zápasy: Ve čtvrtek 6.4.2010 v 17:30hod hrajeme zápas s Čechovicemi v Lipové, je to přátelák.
V pátek 7.4.2010 v 17:30hod hrajeme odložený zápas se Žulovou v Lipové, to už je mistrák.

19.kolo

4. května 2010 v 16:21 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Dorost
SK Lipová A - FK Stomix Žulová nehráno
Hosté se k utkání nedostavili z důvodu poruchy autobusu. Poslední zpráva je taková, že náhradní termín je 7.5.2010 v pátek od 17:30hod v Lipové, ale je to pouze přání svazu tak se uvidí.
Muži
FK Mohelnice B - SK Lipová 0:0 poločas 0:0
Sestava:
Abrahám, Žilka, Barák, Koudelka P, Ščudla, Koudelka Z, Burget R, Liška, Barták, Zapletal, Burget A, Šmída V, Možný D, Rozsíval
Utkání jsme sehráli na těžké půdě v Mohelnici, která nastoupila se šesti hráči z áčka, včetně nám dobře známého brankáře Večeře, který chytal ve třetí lize v Lipové, takže mužstvo domácích mělo hodně kvalitní tým.
V utkání jsme splnili doslova úplně všechno do puntíku a kdyby jsme vyhráli, tak se nikdo nemohl divit, neboť jsme si vytvořili pět dobrých příležitostí, ale zase na druhou stranu i domácí měli některé příležitosti, takže remíza je nakonec spravedlivá.
Průběh šancí: 7 min a střela Josefa Lišky jen těsně proletěla kolem pravé tyčky. 28 min, chyba našich hráčů a domácí hráč se řítil na Jirku, ale náš brankář skvěle zasáhl. 33min, střela Aleše, brankář vyrazil a velká šance Josefa před prázdnou brankou, ale na míč se nedostal. Byla to velká příležitost. První poločas byl velice rychlý a nebylo možné, aby se hráči soustředili na nic jiného, než na fotbal.Do druhé půle jsme nastoupili s cílem opět nedostat branku a hrát důrazně a na brejky a to se nám povedlo a opět se šance střídaly na obou stranách nejprve Radek střílel a po něm Josef, ale brankáře domácích nepřekonali. V 61min a 64 min domácí zahrávali dvě standartky, ale naši kluci se skvěle doplnili a nedovolili domácím nic a to samé platí o Jirkovi, který měl opět skvělou neděli v brance.V 75 min. hlavičkoval jen těsně nad branku opět Josef po centru Aleše. 77 min a střílel Aleš, ale opět nad. V 85min se vyznamenal nohou Jirka a zneškodnil průnik domácích a v 88 se Mirek pokoušel z trestného kopu trefit a jen těsně minul levý horní roh domácí branky. V závěru jsme už výsledek pohlídali a odvezli si důležitý bod domů.
Dnešní zápas jsme odehráli výborně a musím smeknout před hráči, ve všech směrech odehráli zápas velice dobře takticky a až na dvě chyby jsem tam viděl velkou vůli uspět. Toho si velice vážím, jeli jsme s cílem neprohrát a to se splnilo. Domácí mužstvo nastoupilo ve velice silné sestavě, a proto si ještě více cením tohoto výsledku a jen si přeji, abychom zopakovali tento zápas doma proti Velkému Týnci, ale víme, že každé utkání je jiné a my se musíme na tento zápas připravit a snažit se vyhrát, abychom se posunuli trochu výš v tabulce.

Havelka R
Naši žáci se k prvnímu utkání postavili skvěle a zaslouženě zvítězili po bezchybném výkonu a připsali si do tabulky první tři body jara. Je vidět, že po dobré práci trenéra Fany Koudelky jejích výkony jdou nahoru, a proto vám držím palce do dalších zápasu.