23. dubna 2010 v 22:11 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Branky: 21. Stloukal, 28. a 78. Melichárek.
Diváků: 100.

Lipová: Abrahám - Barák (75. Štindl), Šmída, Žilka, P. Koudelka - R. Burget, Z. Koudelka, Müller, Barták - A. Burget, Josef Liška. Trenér: Jaroslav Liška.

Hlubočky: Kolář - Foukal, Frýdek, Krajc, Šperka - Krbeček (70. Korec), Ferenčík, Najman, Stloukal - Melichárek, Žádník (80. Stibor). Trenér: Stanislav Sprušanský.

Lipová spálila tutovky a dostala od Hluboček trojku:

Ani jeden tým nemohl nastoupit kompletní. Hostům chyběl tvůrce hry Žáček, domácím hned čtverřice hráčů. "Pukl dostal příušnice, kapitán David Abrahám leží v nemocnici se zánětem mozkových blan. Navíc se nám zranil Ondřej Ščudla a nevíme, proč nepřijel Žondra," počítal ztráty lipovský trenér Jaroslav Liška.

Uběhla sotva půlminuta a první branku měl na kopačce Josef Liška. Domácí forvard se ale na malém vápně zalekl odkryté branky a křižnou přihrávku poslal do autu. O chvíli později nebezpečně vystřelil Patrik Müller, ale jeho tečovaný pokus skončil mimo.

Do útoku se ale tlačili i hosté. Úvodní brejk tři na dva pokazili finální přihrávkou, ale po dvaceti minutách již vedli. Dálnice od poloviny hřiště využil Ferenčík, na hranici pokutového území předložil míč Stloukalovi a ten mířil po zemi přesně k pravé tyči Abrahámovy branky - 0:1.

Domácí mohli ihned vyrovnat. Do centru Petra Koudelky se na hranici malého vápna opřel lipovský kapitán Aleš Burget, hosté ale jeho pokus zblokovali na roh.

Hosté hned trestali. Krbeček ve vápně přetlačil Bartáka, vrátil na nabíhajícího Melichárka, který nikým neatakován napnul síť - 0:2.

Roli smolaře i nadále naplňoval Liška. Nejprve jen těsně nedosáhl na pas za obranu a posléze se ocitl s míčem na noze na hranici malého vápna. Klička brankáři se mu ale nepovedla a k zakončení se již nedostal.

"Říkali jsme si, že musíme hrát zodpovědně. Jako by ale byli ospalí. Stoper, který hraje pravidelně dobře, dělal kiksy a domácí z toho těžili. Neorientoval se, nevěděl, kam má kopnout balon. Když balon podržel, tak to vždy smrdělo brejkem," komentoval lipovské šance kouč Hluboček Stanislav Sprušanský.

"Měli jsme štěstí, že netrefili bránu, navíc nám velice dobře zachytal brankář. Minimálně dvě tutovky chytl, těšilo ho. I díky tomu Hlubočky stále hrají o druhou postupovou pozici.
Snížení se domácí nedočkali ani po přestávce. Hned v první minutě zahráli hosté ve vápně rukou a pískala se penalta. K ní se rozběhl Šmída a napálil míč nechytatelně, leč do břevna.

Následně začali zahazovat své šnace i hráči Hluboček. Stloukal svůj druhý gól nepřidal, když brejk zakončil střelou z vápna vysoko nad poloprázdnou bránu. Brzy následující roh pak skončil koníčkem těsně nad pravý vinkl.

Na druhé straně Müllerovu povedenou ránu z pětadvaceti metrů vyrazil Kolář na roh a dva své brejky nevyužil Radek Burget. Konečný výsledek tak zařídil střelou podél vybíhajícího brankáře Melichárek.

"Dnes nám prostě nebylo dáno vstřelit branku. Byli jsme snad pětkrát sami před gólmanem, ale nechali jsme ho vyniknout. Vše udělali naopak něž měli," konstatoval po zápase domácí trenér Jaroslav Liška.

Jeho hráči tak neodčinili těsnou porážku na půdě suverénního Bouzova. "Ve 26. minutě jsme dali regulérní gól, který nám rozhodčí neuznal. Paradoxem je, že asistent se rozběhl doprostřed a hlavní odpískal údajně roku. To by ale musel volit jedině pokutový kop proti domácím a červenou kartu," vrátil se k předchozímu duelu Liška.

Sestava:
Rozsíval M., Ščudla O. Možný D. - 46min. Trnečka M., Koudelka P., Liška M. - 46min. Štindl J., Václavík T., Koudelka Z., Koudelka M., Zapletal M., Zedník L., Laštůvka D. - 65min. Žilka J.
K dnešnímu utkání jsme zajeli do Moravského Berouna, kde jsme nastoupili proti domácímu mužstvu opět na náhradním hřišti, které spíš připomínalo hřiště pro házenou, než pro fotbal. Doopravdy ty rozměry byly katastrofální. Musíme uznat, že domácí měli daleko víc šancí než my a my jsme hlavně v prvním poločase natropili spoustu chyb a hlavně nám dělalo velké problémy toto hřiště. Neboť jsme nemohli kombinovat po křídlech a všechno se to mrcasilo prostředkem. V tomto vidím hlavní důvod, proč si domácí mužstvo udělalo spoustu šancí. Bohužel s tím mám zkušenosti již s našim áčkem, kde jsme zrovna na tomto plácku nastoupili. A taky nám to dělalo takové problémy, jako dorostencům. Ikdyž jsme tam měli v prvním poločase šest rohů a jednu šanci, když po centru Lukáše to na poslední chvíli minul ve velké rychlost David Laštůvka, tak jsme ten poločas více méně odehráli na remízu 0:0.
V poločase jsme si k tomu zápasu něco řekli a ikdyž si myslím, že jsme začali zase špatně, tak asi od 60min. se nám začalo dařit v rychlosti a hlavně se nám podařilo vstřelit dva důležité góly a to hned v 65min., kdy napřáhl Mirek z 27 metrů a trefil se do pravého rohu domácí branky a vedli jsme 1:0. Bylo to z přímého volného kopu. V 75 min. si vyměnil Mirek se Zdenkem míč a po levé straně naservíroval Mirek míč na Zdenka a vedli jsme 2:0. Je pravda, že se 3x dostal do velké šance Lukáš, jednou byl podle mě zasažen do nohy, když se měla kopat penalta, místo toho jsme přišli o Lukáše, který je zraněn a od 80min. jsme hráli v deseti lidech, neboť jsme už neměli koho na střídání. Potom měl 4 pokusy Tomáš, když střílel z velké dálky, pokusy to nebyly vůbec marné, ale chyběla jim větší přesnost a razance. Největší šanci měl Tomáš po narážečce Mirka se Zdenkem, když vystřelil a míč letěl už do brány, ale domácí obránce to se štěstím ztečoval na roh. Největším hrdinou tohoto utkání se stal náš brankář, který zlikvidoval čtyři jasné brankové šance domácích a měl spoustu vynikajících zákroků v tomto utkání. Určitě si zaslouží velikou pochvalu, jak dokázal v kritických momentech pomoci mužstvu. A když už byl překonán, tak ho skvěle zastoupil na brankové čáře Honza Štindl a vykopl to z prázdné branky ven. Potom pokud se nemýlím se to povedlo ještě Petru Koudelkovi. Celkově jsme ten zápas po taktické stránce zvládli.

17 kolo text

10. dubna 2010 v 20:46 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Muži
TJ Sokol Bouzov - SK Lipová 1:0 pol. 0:0
Branka domácích v 65min. dosažena rukou
Sestava:
Abrahám J., Žilka F., Ščudla O., Koudelka P., Žondra R., Muller P., Koudelka Z. - 87min. Zedník L., Burget R. - 79min. Barák J., Liška J. - 79min. Zapletal M., Barták T., Burget A., přip. Rozsíval M.
Myslím, že toto utkání jsme sehráli skvěle. Je jen velká škoda, že se nám nepodařilo odvést alespoň bod. Úvod utkání a i celý druhý poločas byl vyrovnaný, my jsme se mohli ujmout vedení v 10min., kdy proletěl centr před domácí branku a Radek B. minul míč do prázdné brány. V 17min. měl obrovskou šanci Tomáš, když místo střely volil centr a tím se to celé pokazilo. V 26min. to přišlo, do velkého vápna šel centr, jako první se zjevil na malém vápně Pepek a dělovkou propálil brankáře, nevím, co se v ten okamžik promítalo v hlavě rozhodčímu, ale určitě to nebylo nic dobrého. Asistent č. 2 se rozběhl do středu, čímž dal najevo, že branka platí, všichni jsme byli překvapeni, že branka neplatí a postaral se o to hlavní rozhodčí. Když jsem se ho ptal, proč branka neplatí, tak nám řekl, že tam byla ruka; ruka tam určitě byla, ale Bouzovského hráče, který se tuto střelu snažil vyrazit. Takže v tomto okamžiku pokud chtěl rozhodčí něco řešit, tak měla následovat červená karta pro domácího hráče a pokutový kop. Domácí se dostali v prvním poločase ke slovu až v 45min. kdy nás rozebrali a vypracovali si vyloženě gólovou šanci, jenže v neděli stál v brance Jirka a svými zákroky dokázal tyto střely zlikvidovat. My jsme ještě odpověděli protiútokem Aleše, po pravé straně a jeho střela skončila, tak 10 cm. od pravé tyče branky. Celkem byly ještě vidět dva brutální zákroky na naše hráče, již v 4min. byl faulován zezadu Patrik, měla následovat ČK. Další zákrok se stal v 18min., když byl Peťa Koudelka zasažen do obličeje a měl krvavé zranění a pravidla fotbalu mluví jasně, za tento zákrok měl jít domácí hráč ven.
Do druhého poločasu jsme nastoupili zase tak, abychom neudělali chybu. To se nám vcelku dařilo, ikdyž prvních 12min. nás domácí zatlačili a byli lepší, ale žádnou brankovou příležitost si nevypracovali. Ovšem v 65min. letěl náhodný centr z levé strany a domácí hráč míč sice zasáhl hlavou, ale do branky ho dopravil rukou, což opět pan rozhodčí neviděl anebo nechtěl vidět. Čili domácí se ujali vedení 1:0. A to bylo ze strany domácích vše, samozřejmě že Jirka tam měl ještě pár skvělých zákroků. My jsme se hnali dopředu a snažili jsme se s tím stavem něco udělat, bohužel jsme neměli ani trochu štěstí. Celkem jsme zahrávali pět standartek, ale ze vzdálenosti 35metrů. Ale bohužel se nám tam nic nepodařilo protlačit. Pak přišla Patrikova rána v 71min. a brankář může být rád, že to letělo na něj. Kdyby to šlo kolem něj, tak neměl šanci. V 73min. byl faulován v pokutovém území Aleš, když ho domácí hráč zasáhl loktem do obličeje, ale byla z toho jen kaluž krve, místo penalty. Pak jsem musel v 79min. stáhnout Pepka ze hřiště, protože byl také zasažen loktem do hlavy, jenomže Pepek si to chtěl vyřídit s rozhodčím a některých pár tvrdých slov padlo na jeho adresu. Radši jsem na to zareagoval střídáním, než aby mu dal červenou kartu. V 85min. to asistent č. 1 nezvládl a špatně vyhodnotil ofsajdovou pozici, když Jirka Barák se už hnal sám na brankáře a z nepochopitelných důvodů ho právě asistent č. 1 zastavil praporkem. Na závěr můžu říct, že utkání místo v 90min. skončilo v 89min. Hlavně, že mají na Bouzově světelnou tabuli, jak vrata.
Hodnocení:
Utkání jsme zvládli po všech stránkách, jen mi chyběla branka, kterou by nám rozhodčí uznal. Pokud by se to stalo, tak bychom utkání vyhráli. Já nemůžu pochopit některé verdikty rozhodčích a hlavně to, jak mi nechal domlátit mužstvo. Ten člověk s tou píšťalkou tam nemá co dělat, protože to utkání nezvládl. Na druhou stranu jsem pyšný, jak dorostenci a celé mužstvo tento zápas odehráli. Hlavně to musíme potvrdit v domácím utkání s Hlubočkami, což je pro nás důležité.
Dorost
SK Lipová - Sokol Štíty 7:0 pol. 1:0
Branky: 2x Koudelka Z., Zedník L., Žilka J., Zapletal M., Koudelka P., Václavík T.
Sestava:
Rozsíval M., Ščudla O., Mouka J., Liška M. - Možný D., Koudelka P., Václavík T., Koudelka Z., Zapletal M., Koudelka M. - Žilka J., Zedník L. - Štindl J., Laštůvka D. - Trnečka M.
V dnešním utkání jsme zahráli v celku dobře a brankově jsme to konečně potvrdili. První branka padla už v 12min., když se trefil Zdenek po Peťově rohu. Potom ještě trefil Zdenek břevno a Tomáš přestřelil. Toto byly takové vyložené šance. Myslím si, že první poločas nám to nešlo kombinačně po stranách a že jsme to spíš museli odedřít fyzicky, což nás stálo mnoho sil. Ale, když si vezmeme že soupeř zrovna nebyl tak lehký, jak to výsledkově vypadá. Já si myslím, že ten první poločas, když jsme hráli proti větru nakonec pro nás dopadl dobře. Musíme taky vzít v potaz, že Martin měl dva skvělé zákroky, když nás podržel a chytl podle mě dva stoprocentní goly. Musím říct, že zatím plní všechno, co jsem od něho čekal. A je to jen pro něj dobře do budoucna.
Do druhého poločasu jsme si dali za cíl hrát víc po stranách a roztáhat tím hru co nejvíc, abychom si udělali víc místa před brankou. Což se nám nakonec povedlo a začala skvělá kanonáda. V 55min. Lukáš zvýšil na 2:0 střelou k tyči. Po dalším rohu Petra zvýšil Zdenek na 3:0. V 75 min. zvýšil střelou z velkého vápna Honza Ž. na 4:0. V 87min. po krásném centru Tomáše dal z voleje gol Mirek na 5:0. Po dalším roztažením hry a dobrém nákopu Honzy Štindla skoroval Peťa na 6:0 v 89min. A na konečných 7:0 upravil patičkou Tomáš po nákopu Ondry v 90+1min.
Hodnocení:
Dnešní utkání jsme sehráli dobře, když tam některé ztráty míčů byly, ale to bylo spíš způsobeno podle mě nervozitou hráčů. Jinak střelecky jsem spokojen velice, neboť ze 17 střel na bránu se nám podařilo 7x skorovat, což si myslím, že odpovídá za vše. Jinak musím kluky pochválit, že v tak náročném počasí, co panovalo jsme to zvládli.

Dorost B
SK Lipová ,,B,, - TJ Jiskra Brodek u Konice 3:1 pol. 1:1
Branky: Ošlejšek S., Hloušek P., Liška P.

16 kolo text

Dorost
TJ Zlaté Hory - SK Lipová 2:0 pol. 0:0
Sestava:
Rozsíval, Ščudla, Mouka, Koudelka P., Liška - Možný, Koudelka Z., Václavík T., Koudelka M., Zapletal, Laštůvka, Zedník.
Na toto utkání jsme urazili vzdálenost 150km jednu cestu a nakonec jsme jeli domů s prázdnou. Fotbal jsme špatně nehráli, ale jen po velké vápno. Vůbec celkově nás zklamala koncovka a hlavně to co nám rozhodčí dovolil. Tento pán velice dobře věděl, kteří jsou domácí. A když už to nešlo do 75 min. po dobrém, tak to začal lámat přes koleno a nakonec se mu to podařilo. Já jsem rád, že jsme nikoho neměli vyloučeného a více méně jsem toto utkání bral, jako spíš, aby se odehrálo bez problémů. Klukům chci jen poděkovat, že se nenechali vyprovokovat.
Muži
SK Lipová - Sokol Slavonín 3:0 pol. 1:0
Branky: 2x Burget A., 1x Burget R.
Sestava:
Abrahám J., Žilka F., Barták T., Koudelka P., Žondra R., Muller P., Koudelka Z. - 69min. Šmída V., Burget R., Abrahám D. - 79min. Zapletal M., Liška J. - 77min. Barák J., Burget A., Rozsíval M.
V tomto utkání jsme si vytvořili během 15minut 6 vyložených šancí a před brankářem jsme se ocitli tváří v tvář 3krát. Z těchto šancí jsme využili pouze jednu po fatální chybě hostujícího brankáře, kterého přeletěl míč a Burget R. to uklidil do prázdné branky. Potom bylo to utkání spíš vyrovnané a můžeme říct, že jsme měli velké štěstí ve 42 min., kdy hosté mohli srovnat po Fanově chybě, ale naštěstí se tak nestalo. Ve druhém poločase jsme, tak 15min. hráli opět v takovém útlumu a hosté dobře kombinovali naštěstí jen od velkého vápna po naši polovinu. Postupem času jsme přebrali iniciativu a opět jsme si připravili několik šancí. Mohu říct dvě, které byly stoprocentní, ale zkušení hráči selhali a minuli prázdnou branku. Až nakonec přišla 82min., když si Aleš přehodil míč na levou nohu a střelou z velkého vápna zvýšil na 2:0. Definitivní pojistka přišla v 84min., když střídající Mirek uvolnil Aleše a ten se podruhé v tomto zápase trefil a upravil na konečných 3:0.