Březen 2010

15. kolo

31. března 2010 v 18:03 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Dorost
SK Lipová - Sulko Zábřeh ,,B,, 3:2 pol. 2:1
Branky: 2x Zapletal M, 1x Zedník L.
Sestava: Rozsíval M., Ščudla O., Mouka J., Liška M., Možný D., Koudelka Z., Dostál P., Koudelka M., Zapletal M., Zedník L., Laštůvka D., Štindl J., Trnečka M.
Naši dorostenci v prvním utkání na domácím hřišti zvítězili s těžkým soupeřem ze Zábřehu.
Muži
FK Granitol Moravský Beroun - SK Lipová 3:1 pol. 3:0
Branka: Liška J.
Sestava: Abrahám J., Žilka, Koudelka P., Šmída - Barák 78min., Žondra, Muller, Burget R., Liška, Barták, Abrahám D., Burget A.
Naše první mistrovské utkání jsme nezvládli hlavně v prvním poločase, když jsme si nechali v rozmezí 23min. vstřelit 3 branky a dá se říct, že do čeho domácí kopli to skončilo v bráně, což naopak nebyl náš případ a více méně v prvním poločase jsme přijeli na vandr a ne na fotbal, proto v přestávce proběhl vítr v kabině a do druhého poločasu jsme nastoupili úplně, jako jiné mužstvo, lepší pohyb, agresivita a hlavně jsme si vypracovali spoustu šancí, které jsme bohužel zúročili jen v jeden gól, ale doopravdy ten výsledek neodpovídá předvedené hře v druhém poločase, neboť my jsme domácí pustili jen 2x na naší půlku a to díky dvěma čtyřmetrovým ofsidům, které nebyly zamávány.
Hodnocení:
Toto utkání mělo dva různé poločasy, první patřil domácím, protože jsme jim to usnadnili svou laxností a hlavně špatným přístupem a možná taky nervozitou. Ve druhém poločase jsme trochu změnili rozestavení hráčů a výsledek byl obrovský tlak a domácí se zmohli jen na pouhé odkopávání míčů do autu a v některých chvílích nevěděli, kde jim hlava stojí. Bohužel je to velká škoda, protože v tomto zápase jsem věřil, že budeme bodovat, ale pokud nedáme 4x do prázdné brány gól a ze šesti trestných kopů se nám podaří dát jen jeden, tak prostě nemůžeme vyhrát. Co mě mrzí nejvíc, že po naší vstřelené brance následovaly tři pokutové kopy, které nebyly odpískány proti domácímu mužstvu. Ovšem musím smeknout před domácími funkcionáři, kteří hodnotili utkání na svým webových stránkách a v tisku, když popisovali situace, tak jak vám je zde píšu a uznali, že to utkání zvítězili se štěstím a díky svému brankáři, který doopravdy podal vynikající výkon. My se musíme otřepat a soustředit se na domácí utkání, které nás čeká se Slavonínem v neděli v 16:00hod v Lipové a dorost zajíždí v neděli v 7:30 hod. do Zlatých Hor, kde odehrajeme utkání v 10:30.

Přípravák 31.3.

30. března 2010 v 21:14 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Zítra je ten zápas zrušen, je jenom trénink v pátek

První utkání dorostu + poslední přípravné utkání mužů

20. března 2010 v 19:02 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
Přípravný zápas
Muži Konice 14.3.2010 SK Lipová - Klenovice 0:4 pol. 0:1
Sestava: Abrahám J.,Rozsíval, Pukl M., Ščudla, Žilka, Šmída, Koudelka P., Mouka J., Žondra, Burget R., Barták T., Koudelka M., Liška J., Koudelka Z., Abrahám D., Burget A.
1.mistrovské utkání jarní sezony, hráno v Šumperku
Velké Losiny - SK Lipová 2:1 pol. 2:0
Branka: 53min. Václavík T.
Sestava: Rozsíval, Ščudla, Liška - 46min. Žilka, Koudelka P., Mouka, Koudelka Z., Václavík - 60min. Štindl, Koudelka M., Zapletal, Laštůvka D. - 46min. Dostál D., Možný D. - 46min. Zedník
Naše první utkání jsme sehráli na umělé trávě v Šumperku, které jsme nešťastně prohráli, když jsme si vytvořili od 30min prvního poločasu až do samého závěru utkání velký tlak, ale bohužel domácí měli velké štěstí a my smůlu. V 37min. jsme nastřelili břevno po střele Davida Laštůvku a hned v zápětí měl velkou šanci Mirek a po něm Zdenek, ale nedokázali jsme zpřesnit střely mezi tyče. Od té doby se domácí začali obávat o výsledek a náš stupňovací tlak byl tak drtivý, že jsme donutili domácí jen zakopávat míče. V 53min. se nám podařilo po krásné spolupráci Zdenka, Filipa a zakončujícího Tomáše snížit. V té době vysel gól ve vzduchu a v 57min. trefil Lukáš břevno, v zápětí jsme měli další šance. Hned po příchodu se Honza Štindl dostal do dvou střeleckých příležitostí. Jednou to špatně trefil a podruhé šla jeho rána bohužel doprostřed brány. Potom jsme měli ještě několik šancí hlavou, ale bohužel znovu nepřesně. A v 90min. jsme mohli vyrovnat, ale Zdenek netrefil míč, jak chtěl, takže jsme nešťastně prohráli 2:1.
Hodnocení:
Dnešní utkání jsme sehráli ze začátku trochu ustrašeně a měli jsme velký respekt ze soupeře, asi to bylo tím, že jsme si byli vědomi, že Velké Losiny jsou na prvním místě a v soutěži poznali jen jednou porážku a to v Nových Sadech. To my jsme naopak na Nových Sadech vyhráli. Dnes jsme mohli opět vidět, že fotbal nemá logiku. My jsme 60min. bušili do soupeře a nakonec jsme odjeli s prázdnou. S odstupem času mě to mrzí, protože všech 15 hráčů co nastoupilo, podali velice výborný výkon. Zas, ale na druhou stranu musím dnes vyzdvihnout Filipa Dostála a především se mi líbil výkon Honzy Štindla. Samozřejmě, že ostatní hráči v čele s Lukášem dnes bojovali až do konce. Čehož si já cením nejvíc. Musíme se, ovšem ponaučit ze dvou hrubých chyb, kterými jsme dnes doslova domácím výhru darovali, protože si rozhodně vyhrát nezasloužili. A to nám ještě rozhodčí upřel penaltu na Zdenka v 34min. utkání, když ho evidentně podrazil ze zadu hráč. Bohužel jeho píšťalka zůstala němá. Teď se musíme dobře připravit na domácí utkání.

Žáci

11. března 2010 v 16:55 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Ankety
A jak probíhala příprava našich mladších žáků:
Zúčastnili se celkem 6 turnajů, které odehráli od listopadu do února a odehráli celkem 20 zápasů, což určitě pomohlo našim hráčům a hráčkám získat zase nějakou zkušenost navíc a určitě jsem rád, že jsem to mohl pro naše mladší žáky udělat a i já si myslím, že pokud budou pracovat tak, jak pracují pod vedením Fany Koudelky a Josefa Lišky, tak se náš oddíl nemusí bát, že nebudeme mít do budoucna hráče a hráčky. Já se vrátím k turnajům, které se odehrály. Takže turnaj v Kostelci na Hané se povedl naším hráčům a hráčkám na výbornou, z 12 mužstev se probojovali až do finálové skupiny a tam obsadili výborné 4 místo a to sahali po medaili, ale měli nakonec horší vzájemný zápas s FKM Konicí a to rozhodlo, ale i přesto vám všem děkuji za bojovnost a nasazení, co jste předvedli.
Další turnaj odehráli naši mladší žáci za účasti 8 mužstev ale i přesto, že my jsme jej měli nejmladší, jsem s tím spokojen, šlo především o to, abychom si vyzkoušeli hrát s těmito hráči, nešlo vůbec o výsledek a konečné 8 místo beru doopravdy s rezervou, já jsem v těch zápasech viděl i pozitivní věci, což je pro mě důležité, turnaj se hrál na Chorázce v PV.
Poslední turnaj naši mladší žáci odehráli taky na Chorázce a v tomto turnaji startovalo 10 mužstev a kvalita byla opravdu velká, neboť se tohoto turnaje zúčastnily i mužstva z KFS Olomouc a i když jsme opět skončili až na 8 místě, je třeba výkony vyzvednout. Určitě si myslím, že se povedly zápasy Tereze Kozlovské, která hrála velice dobře, to samé platí o Ivovi, který pevně drží obranu a je hodně důležité, že i začal dávat branky. Co se týče ostatních, tak určitě i ostatní děvčata podaly dobré výkony. Tím nechci říct, že zbytek hrál špatně, to určitě ne. Co se týče kluků, tak tam si myslím, že naši nejmenší hrají velice dobře, například Pavel, Tomáš, nebo Ondra mají našlápnuto dobrým směrem. Jiří Liška dal nejvíce branek na turnajích. Ostatní kluci taky podali dobré výkony a je potřeba, aby na sobě pracovali, a výsledek se dostaví, ale vše jde pomalu, takže i toto je proces na dlouhou trať.

Lipová - Čechovice

9. března 2010 v 16:04 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová - Sokol Čechovice 3:0 pol. 1:0
Branky:
Žondra R. 41min.
Burget A. 55min.
Koudelka Z. 69min.
Sestava:
Abrahám J. - Rozsíval M.
Žilka F.
Šmída - 55min. Ščudla O.
Pukl
Koudelka P. - 66min. Mouka
Koudelka Z.
Burget R.
Liška J. - 67min. Zapletal M.
Žondra
Abrahám D.
Burget A.
V tomto utkání jsme podali opět výborný výkon a to i po herní stránce po celé utkání.
Utkání jsme začali s velkým tlakem a vůbec nebylo vidět že mužstvo Čechovic hraje I.A třídu. Od začátku nás bylo plné hřiště. Dnes si cením toho, že jsme nepolevili až do konce. Kluci podali velice kvalitní výkon a je vidět že jsme opět o krok v před s přípravou na mistrovské utkání které odehrajeme dne 21.3.2010 v 10hod. v Černovíru. Dorost bude zajíždět k utkání do Velkých Losin 20.3.2010 taktéž v ranních hodinách. Proto všechny příznivce zveme na poslední přátelské utkání mužů, který se hraje dne 14.3.2010 v 10hod. na UT v Konici.
Trénink je v pátek v 16:15 hod. v Lipové. Žáci sehrají utkání v neděli v 8:30 hod. v Konici na UT.

Přípravák

6. března 2010 v 17:59 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
SK Lipová - Sokol Zdětín 1:1 pol. 1:1
Branky: 34min. Aleš Burget
Sestava: Havlen K., Žilka F., Žondra R., Šmída V., Koudelka Z., Barták T., Muller P., Abrahám D., Burget R., Liška J., Burget A., Pukl M., Havlen P., Koudelka P., Koudelka M., Václavík T., Ščudla O., Mouka J., Možný D., Liška M., Žilka J.
Zápas jsme odehráli velice laxně a to z důvodu špatné kombinace po celý zápas. Naše hra neměla vůbec organizaci a i když jsme se snažili a měli dost vyložených šancí, tak nakonec výsledek je spravedlivý a to také, protože jsme soupeře beze sporu hodně podcenili a už jsme se nedokázali znovu dostat do tempa. Ale zase na druhou stranu, dnes jsme opět vyzkoušeli dvě jedenáctky hráčů, takže po této stránce je spokojenost a hlavně poděkování některým klukům jak dřou v celé zimní přípravě.
Další zápas odehrajeme na hřišti v Holici na UT dne 7. 3. 2010 od 19:00 hod. pod umělým osvětlením se Sokolem Čechovice.