Lipová - Otaslavice (text)

24. srpna 2008 v 14:57 | hl. trenér Jaroslav Liška |  Články
V dnešním zápase jsme přivítali mužstvo Otaslavic.
Utkání samotné bylo ovlivněno silným nárazovým větrem, který byl na hranici regulérnosti.
Ale i s tímto se hráči vyrovnali a začalo se pěkně rychle, hned v 30. sekundě se dostal do pokutového území Dan a byl faulován hostujícím hráčem a byl nařízen PK.
K PK se postavil Zdenek, ale brankář hostujícího mužstva míč vyrazil do pole a následná dorážka Michala K. letěla vedle.Takže PK byl neproměněn a od tohoto momentu se Zdenkovi v prvním poločase naprosto přestalo dařit, i celá záloha špatně kombinovala a kazila hodně přihrávek.
Hned následně toho využili hosté a dá se říct, že jsme měli velké štěstí, že jsme nedostali gól.
Bylo to v 8.min. a v 11min. kdy to naštěstí vždy jen letělo vedle brány.
Naši hráči se probrali ve 13min. kdy jsme začali postupně přebírat hru do své moci a hned po nádherném centru Dana ve 14min. kdy se k míči dostal Michal K. a připravil si míč na levou nohu a s přehledem zavěsil a vedli jsme 1:0.
Od 15min. se střídaly útoky domácích i hostů z jedné strany na druhou, ale spíš to byl boj o střed hřiště a opět spoustu nepřesností v rozehrávce, až ve 32min. kdy se dostal k míči Lukáš a vyhrál souboj s brankářem a vzápětí odcentroval a Dan stál před prázdnou bránou ale již branku netrefil a gól nepadl.
Od této doby jsme se začali zvedat herně a hned v 35min. šel Fana po samostatné akci sám na brankáře, ale opět mu brankář míč vyrazil a branka z toho nepadla a to bylo vše z prvního poločasu.
V poločase jsme si řekli několik slov k utkání, jak máme pokračovat v samotné hře ve druhém poločasu.
A hned to bylo znát, kdy jsme v 47min. zahrávali z pravé strany přímý volný kop, kde ho nádherně kopl Ondra do první tyče a skvěle si naběhl Fana a hlavou zavěsil na 2:0.
Od této doby jsme začali dobře bránit prostředek hrací plochy a hned to bylo znát.
V 60min. utkání se dostal konečně ke slovu i Lukáš a zavěsil na 3:0.
Hned postupně jsme měli několik výborných šancí, ale ani jedna se nám nepodařila proměnit a v zápětí jsme museli čelit několika brejkům hostů a standartek, aby jsme ubránili čisté konto.V několika případech zasáhl výborně Laďa a vychytal si třetí nulu v sezóně a je to vlastně rekord, kdy brankář dorostu v Lipové neinkasoval 270min. branku, jen tak dál Laďo.
Co se týče mě jako trenéra, jsem spokojen s výsledkem, ale samotná hra dneska měla obrovské výkyvy ve všech postech u hráčů a vyhráli jsme proto, že jsme do hry zapojili bojovného ducha a proto jsme utkání zvládli, ale takový je prostě fotbal.Já si myslím, že kluci to utkání dnes vydřeli a i když s jim tak nedařilo tak jim patří za bojovnost poděkování.Výsledek je pro mě cennější o to, jak kdyby jsme vyhráli 10:0, dnes musím poděkovat Michalovi Koudelkovi, který i když byl nachlazen tak do utkání nastoupil a utkání odbojoval.Co se týče Zdenka, tak až ve druhém poločase se mu začalo dařit hlavně herně a i když svoje šance neproměnil, tak se nic neděje a musíme to brát, že jednou je hráč nahoře a jednou dole.Chtěl bych zároveň poděkovat Fanovi, který vlastně musel nastoupit v sobotním utkání za ,,A,, tým a to samé Michalovi K. že vydrželi vůbec tak náročný víkend a odehráli další zápas.Co se týče Ondru, tak má bolavá záda, ale také si svoje odehrál na pravé obraně a patří mu poděkování, já bych vám všem zároveň poděkoval za dnešní zápas, jak jste se k tomu postavili a že jsme dokázali i v těžké situaci vybojovat 3body, zároveň se omlouvám za to, jak se Pepa choval v některých fázích zápasu a v poločase.To je vše k dnešnímu hodnocení celého průběhu.
Branky: 14min. Koudelka Michal
47min. Žilka František